Následuje
Olympijský magazín

Předčasný konec sezony. Vondroušovou zastavilo natržené tříslo

Ozvalo se jí starší zranění, a tak zvolila raději léčbu. Devatenáctiletá tenistka Markéta Vondroušová ukončila kvůli natrženému tříslu předčasně sezonu. Zranění se jí ozvalo na US Open, dříve měla s tříslem problém v dubnu ve Stuttgartu.

Markéta Vondroušová
zdroj: Reuters

Rodačka ze Sokolova si na začátku září v New Yorku zahrála poprvé na grandslamu osmifinále. Na poslední chvíli se pak dostala na turnaj ve Wu-chanu, ale po něm už místo do Pekingu odletěla do Prahy na vyšetření. 

"Moc mě to mrzí a štve. V létě jsme s panem Hřebcem dobře potrénovali a na US Open jsem se na kurtu cítila skvěle. Bohužel bolest se každým zápasem stupňovala a už to dál nešlo," uvedla mladá tenistka, aktuálně 72. hráčka světového žebříčku WTA, která už na jaře po zranění ze Stuttgartu měsíc pauzírovala.

Místo přípravy na závěr roku jí nyní zabere nejbližší dobu léčba. "Že končím sezonu už teď, je mi líto, ale nejdůležitější momentálně je, abych tříslo stoprocentně vyléčila a mohla se s trenéry perfektně připravit na příští sezonu," dodala bývalá juniorská světová jednička, jež na okruhu WTA zatím získala jeden titul loni ve švýcarském Bielu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy