Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Pozitivní test na koronavrius měl po tenisové Adria Tour také Ivaniševič

Nakažených kronavirem během balkánské tenisové Adria Tour přibývá. Na akci, kterou uspořádal Novak Djokovič a která měla nakonec místo čtyř turnajů jen dva a z toho druhý byl nedohraný, se nakazil také Goran Ivaniševič. Jeden z koučů světové jedničky a vítěz Wimbledonu z roku 2001 to oznámil tři dny po svém svřenci. Pozitivní test měli už dříve další tři tenisté a někteří jejich kondiční trenéři.

Goran Ivaniševič
zdroj: Reuters autor: Mike Segar

Adria Tour začala předminulý týden v Bělehradě a pokračovala o uplynulém víkendu v Zadaru, kde však skončila předčasně. Před Ivaniševičem a Djokovičem o nákaze informovali Bulhar Grigor Dimitrov, Chorvat Borna Čorič a Srb Viktor Troicki.

Ivaniševič dnes řekl, že během posledních deseti dnů odevzdal dvakrát test negativní, ale pak měl zase pozitivní výsledek. Příznaky nemá. "Chtěl bych upozornit každého, kdo se mnou byl v kontaktu, že jsem byl pozitivně testován, a prosím, abyste byli opatrní na sebe i své blízké," napsal slavný Chorvat na Instagramu.

Djokovič coby pořadatel sklízel za Adria Tour kritiku od prvních dnů kvůli tomu, že účastníci nedodržovali základní hygienická opatření. Hrálo se před plným hledištěm, hráči při doprovodných akcích neměli odstupy ani roušku. Srbský tenista a jeho organizační tým se bránili tím, že dodržují nařízení místních orgánů.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy