Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 2000: Česko - Francie

Pozici v žebříčku vylepšuje Čechům Štěpánek, k účasti na premiérovém ATP Cupu mají daleko

Vedení mužského tenisového okruhu poprvé zveřejnilo provizorní žebříček, na jehož základě se 24 týmů kvalifikuje na premiérový ATP Cup. Česku zatím patří pětatřicátá pozice, daleko za příčkami zajišťujícími účast na turnaji, jenž se bude hrát 3. až 12. ledna v Austrálii. Pořadí je ale ovlivněno takzvaným chráněným žebříčkem pro zraněné hráče. Českou pozici tak vylepšuje Radek Štěpánek, ačkoliv už ukončil kariéru, Velkou Británii zas táhne nahoru Andy Murray.

Radek Štěpánek
zdroj: ČTK/ZUMA/Nikku

O pořadí týmů totiž jinak rozhoduje postavení jejich nejlepšího hráče v klasickém žebříčku jednotlivců.

Aktuálně mu vévodí Srbsko díky Novaku Djokovičovi před Španělskem se světovou dvojkou Rafaelem Nadalem. Třetí je právě Británie, ačkoliv Murray je po operaci kyčle a není jasné, zda bude ještě někdy hrát.

Nejlépe postaveným českým hráčem je Štěpánek, kterého ATP vede v chráněném žebříčku na 98. pozici. Tomáši Berdychovi, jenž už dva měsíce nehraje kvůli obnoveným problémům se zády, patří 100. místo, Jiřímu Veselému 105. pozice.

Prvním důležitým datem pro ATP Cup je 13. září, kdy musí prvních 18 týmů žebříčku potvrdit účast. Zbylých šest bude doplněno do 13. listopadu.

ATP Cup, jenž navazuje na dřívější Světový pohár, se bude hrát v Perthu, Brisbane a Sydney. Tenisté si na odměnách rozdělí 22 milionů dolarů a získají i body do světového žebříčku.

Turnaj bude konkurencí změněného Davis Cupu, jenž bude mít své vyvrcholení v Madridu zhruba o šest týdnů dříve.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy