Následuje
SP Německo

Pošta vydá známky s tenisovými legendami

Praha – O víkendu vyhráli čeští tenisté podruhé v řadě Davisův pohár a jen o den později přichází Česká pošta se stylovou kolekcí známek 25 nejlepších tenistů československé historie. Archy po 25 známkách s podobiznami Ivana Lendla, Heleny Sukové, Tomáše Šmída nebo Martiny Navrátilové budou k dostání na vybraných poštách za 325 korun od 11. prosince. S iniciativou přišel bývalý reprezentant Jan Kodeš ku příležitosti stodvacátého výročí tenisu u nás.

25 tenisových legend se objeví na známkách

"Lendl nebo Navrátilová se objevili na známkách cizích zemí, tak jsem prostě se snažil. Řekl jsem si, proč by Česká pošta neměla vydat taky české hráče," vysvětluje Kodeš. "Byla to půlroční práce. Musel jsem sehnat souhlasy od všech hráčů a získat fotografie, což nebylo úplně jednoduché, protože k některým historickým fotkám musely být licenční souhlasy archivů nebo fotografů," dodal tenista.

"Zafinancovali jsme tisk 30 tisíc archů, které budou k dispozici na větších poštovních úřadech," uvedl Břetislav Janík, šéf odboru známkové tvorby České pošty. Emise známek podle něj může být pro poštu výdělečná, protože řada lidí si je koupí jako sběratelský exponát a na dopis je nikdy nevylepí.

Kromě hlavní pošty v pražské Jindřišské ulici budou známky k dostání i na dalších poštách větších i menších měst, mimo jiné v Českých Budějovicích, Plzni, Brně, Ústí nad Labem, Třeboni nebo Dačicích, uvedl server iDNES.cz s tím, že známky budou v nabídce jen na těch poštách, které si je dopředu objednaly. Kromě známek připravuje Česká pošta i příležitostné razítko s tenisovým motivem. Sběratelé si pro něj mohou přijít v týdnu od 11. prosince na hlavní poštu do Jindřišské ulice v Praze.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy