Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 2004: Česko - Dánsko

Porubskou antuku Izraelci neřeší. Favorité jsou Češi, hlásí kapitán Izraelců Levy

Favorit? Češi. Antuka? Rychlejší, než očekávali. Druhý hráč do dvouhry? Stále ve hvězdách. Kapitán izraelských tenistů Harel Levy se snaží soustředit jen na dění okolo svého týmu. Přímé přenosy nabídne ČT sport a web ctsport.cz.

Harel Levy
zdroj: ČTK autor: Jaroslav Ožana

Bývalý třicátý hráč světa Levy na tiskové konferenci řekl, že domácí tým má vždy výhodu. "Je favoritem. Tím jsou Češi, ale my se koncentrujeme na sebe. Připravujeme se co nejlépe, abychom měli šanci," uvedl Levy, který je kapitánem od loňského podzimu, kdy nahradil Ejala Rana, který po dvanácti letech odstoupil.

"Je pro mě čest, že jsem byl hráčem a teď i kapitánem. Byl jsem povolán na důležitou misi a chtěl bych navázat na Rana," řekl Levy po jmenování do funkce a zatím se mu daří. Loni v říjnu výhrou nad Rumunskem udržel pro Izrael účast v evropsko-africké zóně a letos tým uspěl v Jihoafrické republice, i když už prohrával 1:2 na zápasy.

Jedničkou celku devětatřicetiletého Levyho, semifinalisty soutěže o "salátovou mísu" z roku 2009, proti Česku by měl být Dudi Sela (98. dvouhry ATP). O druhém singlistovi se nejspíše rozhodne mezi dvojicí Edan Lešem (276.) a Jišaj Oliel (570.). "Podle toho, jak se bude kdo cítit, ve čtvrtek rozhodnu o dvojce i čtyřhře," řekl Levy.

Do deblového páru je případně připraven specialista na čtyřhru, čtyřicetiletý Jonathan Erlich, jenž s krajanem Andym Ramem vyhrál v roce 2008 Australian Open.

Český tým nachystal v porubské RT Torax Areně antuku, která je nejoblíbenějším povrchem Jiřího Veselého. Navíc by neměla sedět Izraelcům. "To můžete říct o většině izraelských hráčů, jelikož vyrostli na tvrdých površích. Ale mám tady profesionály, kteří hrají na antuce během sezony a mají dost zkušeností," řekl Levy.

Klouzavý povrch není podle Levyho pro jeho tým zásadním tématem. "Je rychlejší, než jsme očekávali, což je pro nás dobré. Hráči se cítí dobře, jsou druhý den na kurtu a mají ještě dva dny na to si zvyknout. Bude to v pohodě," věří Levy.

Českou jedničkou je pětašedesátý hráč světa Veselý. V sestavě ho doplňují Adam Pavlásek, Lukáš Rosol, Václav Šafránek a Roman Jebavý.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy