Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sezóna za vodou

Poprvé v životě půjde do stovky, Muchová ale zůstává v klidu. Mám vyšší cíle, přiznává

Poprvé v životě si bude moci říct, že je mezi nejlepšími sto ženami žebříčku WTA. Karolíně Muchové k tomu pomohl postup do čtvrtfinále na Prague Open. Sama dvaadvacetiletá tenistka, která ze současného 106. místa poskočí minimálně o šestnáct příček vzhůru, ale zůstává v klidu. Míří totiž výše.  

Karolína Muchová
zdroj: ČTK autor: Kamaryt Michal

"Já to zas tolik neřeším, řeší to spíš všichni kolem mě. Jsem ráda, že jsem se tam konečně dostala, ale určitě mám vyšší cíle," řekla tenistka, která loňskou sezonu zakončila na 145. místě.

Díky pozici ve stovce se bude snáze dostávat na turnaje. "Určitě je to pomoc. S tímhle žebříčkem už na Roland Garros budu hrát hlavní soutěž a nebudu muset bojovat tři zápasy v kvalifikaci," pochvalovala si.

Dobrá letošní forma jí vynesla první nominaci do fedcupového týmu, kde o Velikonocích vítězně debutovala v baráži s Kanadou. V Praze startuje díky divoké kartě, kterou dostala po odhlášení Lucie Šafářové ze dvouhry. Na kurtu už strávila pět hodin.

"Jsem unavená. Je to asi normální, hrála jsem dlouhé dva zápasy a ještě na antuce, kde je to vždycky náročnější. Mám dost času zregenerovat a udělat co nejvíc, abych byla zítra fit," řekla.

Vyrovnává se s větší pozorností, kterou domácí prostředí přináší. "Je toho docela dost, ale beru to, jak to je. V Prostějově (při Fed Cupu) to bylo ještě víc. Zvykám si na to, je to nové. Když takhle vyhrávám, je to příjemné," svěřila se.

Ve čtvrtfinále se utká s ruskou vrstevnicí Natalií Vichljancevovou. "Je to ranařka, ale úplně ji neznám, nikdy jsme se nějak nepotkaly," řekla na adresu aktuálně 113. hráčky světa.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy