Česko - Skotsko

Polští tenisté porazili USA a získali Hopmanův pohár

Perth - Polští tenisté poprvé vyhráli Hopmanův pohár. Agnieszka Radwaňská a Jerzy Janowicz ve finále porazili Američany Serenu Williamsovou a Johna Isnera 2:1, přičemž vítěze určila až závěrečná smíšená čtyřhra.

Agnieszka Radwaňská
zdroj: ČTK autor: Shizuo Kambayashi

Američané postoupili ze skupiny do finále díky čtvrteční výhře nad dvojicí Lucie Šafářová, Adam Pavlásek, ale sedmý titul nepřidali. Světová jednička Williamsová totiž po porážce s Kanaďankou Eugenií Bouchardovou nezvládla ani zápas s Radwaňskou a rozhodující třetí set prohrála hladce 1:6.

Radwaňská nastoupila proti osmnáctinásobné grandslamové vítězce Williamsové podeváté a poprvé uspěla. "Jsem šťastná, že jsem se po tom druhém setu zase dokázala zlepšit. Taková výhra vždycky potěší a dodá sebevědomí," řekla nová svěřenkyně trenérky Martiny Navrátilové.

Isner sice vyrovnal na 1:1, ale Poláci si po loňské finálové prohře s Francií už tentokrát nenechali vítězství vzít. V závěrečném mixu porazili americký pár ve dvou setech.

Polsko - USA 2:1

A. Radwaňská - S. Williamsová 6:4, 6:7 (3:7), 6:1, Janowicz - Isner 6:7 (10:12), 4:6, A. Radwaňská, Janowicz - S. Williamsová, Isner 7:5, 6:3.