Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Plíškovou na Elite Trophy zaskočila Šwiateková, Lehečka udolal Šafránka

Světová trojka Karolína Plíšková prohrála v charitativní soutěži družstev s Igou Šwiatekovou 1:6, 7:6 a 4:10 v super tie-breaku. Růžový tým hraje s Černým výběrem Plíškové po dvou dnech závěrečného čtvrtého dílu Elite Trophy nerozhodně 3:3. O vítězi se na tvrdém povrchu štvanického centrkurtu rozhodne v neděli, diváci budou mít do ochozů volný vstup.

Karolína Plíšková
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst/ autor: Xiong Qi

V úvodním sobotním utkání získal Růžovým bod Jiří Lehečka výhrou nad Václavem Šafránkem 6:7, 7:6 a 10:7. Na závěr dne ale uspěli za Černé Karolína Muchová s Šafránkem v mixu proti Andree Petkovicové s Lehečkou 6:3, 6:4.

Plíškové nevyšel proti 49. hráčce žebříčku WTA Šwiatekové první set, ve kterém uhrála s aktivní soupeřkou jen jednu hru. "Nezabíjím a strašně kazím," hodnotila Plíšková po první sadě svůj výkon v rozhovoru s Muchovou na lavičce.

Ve druhé sadě se Plíšková zlepšila, ale nevyužila několik brejkbolů a přišla o servis na 3:4. Brejk získala hned zpět, v tie-breaku odvrátila dva mečboly a získala ho poměrem 11:9. V super tie-breaku však následně uhrála jen čtyři míče.

"Musím se pochválit, chtěla jsem to ukončit už ve druhém setu, ale bylo to těžké, protože bojovala o každý míč. A i když to byla exhibice, tak to byl dobrý zápas jako na turnaji," pochvalovala si Šwiateková v rozhovoru na kurtu.

Soutěž vyvrcholí v neděli a poté bude znám vítěz celé série, kterou zatím vede Černý tým 2:1. Vítězný celek získá šek s částkou podle počtu odehraných gemů - ten následně věnuje na charitativní účely podle vlastního uvážení.

Závěrečný, čtvrtý díl charitativního tenisového turnaje Elite Trophy v Praze:

Růžový tým - Černý tým 3:2
Lehečka - Šafránek 6:7 (8:10), 7:6 (7:5), 10:7
Šwiateková (Pol.) - Karolína Plíšková 6:1, 6:7 (9:11), 10:4

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy