Následuje
Český Ironman na Sahaře

Plíškovou dělí výhra od pozice jedničky. Teď se ukáže, kdo je dobrý hráč, řekla

Paříž – Český tenis ještě nikdy neměl ženskou světovou jedničku. To se však už ve čtvrtek může změnit. Stačí k tomu, aby Karolína Plíšková na své nepříliš oblíbené antuce v semifinále French Open porazila Rumunku Simonu Halepovou. Světová dvojka ví, že ji čeká velký zápas, ovšem strach z něj nemá. Přímý přenos utkání Plíšková - Halepová sledujte ve čtvrtek přibližně kolem 16:30 na ČT sport nebo webu ctsport.cz.

Karolína Plíšková
zdroj: ČTK/AP/ autor: Petr David Josek

Na antuce Karolína Plíšková do letoška neoplývala sebevědomím. Nevěřila si ani před French Open, ale po výhře nad domácí tenistkou Caroline Garciaovou už je v Paříži v semifinále.

Pět výher na antuce v řadě by tak mohlo Plíškové pomoct zbavit se nálepky, že na tomto povrchu neumí. "To nevím. Ale asi už jo. Zlepšila jsem se hodně pohybem. I když to někdy není tenisově nejlepší, tak mi vyhraný, zvládnutý zápas hodně pomůže. Je to pak celkově lepší, jsem agresivnější a pohybově se teď cítím nejlíp, co jsem na antuce odehrála," řekla po výhře nad Garciaovou.

Stále se cítí trošku zvláštně. Zdaleka nehraje tenis, jaký by si představovala a jaký je schopna předvádět na tvrdých površích. "Je to solidní, ale ne nejlepší. Pro mě je to na antuce složitější. Hlavní je vyhrávat. Pak je jedno, jak se cítíte," usmála se.

První čtyři kola proti slabším soupeřkám vybojovala, proti Garciaové přidala dobrý servis, tlak z forhendu a klid v důležitých okamžicích. "Vypadám uvolněně, viděla jsem se v televizi, ale není to tak vnitřně vždycky. Snažím se neukazovat emoce a věřím, že to můžu dokázat. Chci být agresivní a jdu do toho," řekla pětadvacetiletá tenistka.

Plíšková je v semifinále FO a utká se s Halepovou

Přesně to ukázala proti Francouzce. První set ukončila odvážným bekhendem do rohu. Forhend jí pomohl odvrátit brejkbol ve druhé sadě i využít mečbol. Pokaždé při úderech hrála po lajně, jak ji k tomu nabádá trenér David Kotyza. "Trošku mě do toho přemlouvá. Ne že bych se bála, ale někdy mě napadne spíš zahrát křížem. Ale když lajnu dobrým rychlým úderem trefím, je to většinou bod," uvedla.

Na grandslamech se dlouho nemohla prosadit. Až loni prorazila finálovou účastí na US Open, v lednu byla ve čtvrtfinále v Austrálii a nyní je v semifinále. "Nic nepřichází samo. Možná někdo uspěje na prvním grandslamu v životě, ale já si to musela párkrát zkusit, abych pak mohla projít daleko. Chvíli mi to trvalo a vím o tom, ale teď jsem šťastná. Víc si věřím, že můžu dojít daleko. I tady," zjistila Plíšková.

Semifinále ji čeká hned den po čtvrtfinále. Ale nevadilo jí, že nemá před zápasem den volna. "Dny volna úplně nemusím. Někdy se hodí, ale vyhovuje mi to takhle. Jsem ráda, že hraju," ujistila Plíšková. V hlavě se snažila přepnout na semifinále s Rumunkou Simonou Halepovou. Půjde o finále. O světovou jedničku. A velké zápasy má ráda. "Samozřejmě," kývla a dodala: "Teď se ukáže, kdo je dobrý hráč, kdo umí zariskovat."

Duel turnajové dvojky Plíškové s trojkou Halepovou bude vlastně soubojem o trůn. "Možná bych tenhle zápas dala na finále, ale není to tak a určitě je to spravedlivé," řekla Plíšková, které stačí k dobytí postu jedničky hrát finále, zatímco Rumunka musí turnaj vyhrát.

Z předešlých pěti vzájemných zápasů, všech hraných na tvrdém povrchu, nezískala Plíšková ve čtyřech ani set. Uspěla pouze loni v únoru v prvním kole Fed Cupu. "Porazila jsem ji. Bylo to hrozně těžké, ale mám tuhle zkušenost," jako by se Plíšková snažila přivát vítězný vítr z Kluže, kde v hale vydřela výhru 2:1 na sety.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy