Následuje
Speciál

Plíškovou čeká v Singapuru Muguruzaová, Ostapenková a Venus Williamsová

Karolína Plíšková se v Singapuru představí na Turnaji mistryň v Bílé skupině, ve které se střetne se Španělkou Garbiňí Muguruzaovou, Američankou Venus Williamsovou a vítězkou Roland Garros Jelenou Ostapenkovou z Lotyšska. Plíšková nemá s žádnou ze tří soupeřek zápornou bilanci.

Karolína Plíšková
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst autor: Xiao Yijiu

V Červené skupině jsou světová jednička Simona Halepová z Rumunska, Ukrajinka Elina Svitolinová, Dánka Caroline Wozniacká a Caroline Garciaová z Francie.

"Myslím, že složení mojí skupiny je pro mě lepší než té druhé. Hrajeme všechny podobným stylem. Se všemi se znám dobře, snad se připravím, jak nejlépe můžu, a odehraju dobré zápasy," řekla Plíšková, která celý turnaj rozehraje. V neděli nastoupí od 11:00 českého času proti sedmatřicetileté Venus Williamsové.

Se soupeřkami ve skupině má Plíšková dohromady pozitivní bilanci 9:3. Nejlépe je na tom s královnou Wimbledonu Muguruzaovou, nad kterou vede 6:2. Loni Španělku porazila právě ve skupině v Singapuru, letos přidala výhry ve Fed Cupu a v Indian Wells, ale naposledy v Cincinnati prohrála. "V poslední době šla hodně nahoru, daří se jí. Všechny naše zápasy byly těžké," řekla Plíšková.

S vítězkou Turnaje mistryň z roku 2008 Venus Williamsovou se Plíšková utkala dvakrát a jednou vyhrála. "Byly to dva velmi těžké a vyrovnané zápasy. Naposledy jsem ji porazila na její domácí půdě při loňském US Open. Když se jí daří a cítí se dobře, je to proti ní hrozně těžké," konstatovala Plíšková.

Plíškovou čeká na úvod Turnaje mistryň Venus Williamsová

Novicka na vrcholu sezony Ostapenková hraje rychle a razantně. "Je to střelkyně. Její slabinou je servis, ale odzadu má velmi nebezpečné údery," řekla česká esová královna o Lotyšce, kterou letos v Austrálii porazila 10:8 v třetí sadě. V Singapuru Plíškovou doprovází přítel a manažer Michal Hrdlička, kondiční trenér Martin Nosko a v roli trenérky pomáhá Australanka Rennae Stubbsová.

Hráčky se utkají ve skupině každá s každou a vždy dvojice nejlepších postoupí do semifinále. Celková dotace činí sedm milionů dolarů a neporažená vítězka si může na konto připsat přes dva miliony. Hrát se začne v neděli 22. října.

"Sezona je hodně dlouhá a náročná, ale na takové myšlenky není čas. Teď je tady vrchol sezony a já udělám pro úspěch maximum," řekla Plíšková.

Los základních skupin tenisového Turnaje mistryň v Singapuru:

Červená skupina: Simona Halepová (1-Rum.), Elina Svitolinová (4-Ukr.), Caroline Wozniacká (6-Dán.), Caroline Garciaová (8-Fr.)

Bílá skupina: Garbiňe Muguruzaová (2-Šp.), Karolína Plíšková (3-ČR), Venus Williamsová (5-USA), Jelena Ostapenková (7-Lot.).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy