Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Plíškové finále vyšlo. Kontaovou porazila a slaví v Římě titul

Karolína Plíšková porazila ve finále na antuce v Římě Britku Johannu Kontaovou 6:3, 6:4. Česká hráčka získala třináctý titul kariéry a stala se světovou dvojkou. Sedmadvacetiletá hráčka se posunula díky zisku nejcennějšího antukového titulu v kariéře oproti předchozímu týdnu o pět míst.

Karolína Plíšková
zdroj: ČTK/AP autor: Gregorio Borgia

Plíšková se tak dostala na pozici české žebříčkové jedničky před Petru Kvitovou, jež v Římě vypadla po skreči v osmifinále. Dvojnásobná wimbledonská vítězka si o jednu příčku pohoršila a je šestá.

Plíšková v Římě navázala na jedinou českou šampionku z "věčného města" Reginu Maršíkovou, která zde slavila před 41 lety. "Byl to skvělý týden, prošla jsem si pár těžkými zápasy a jsem nadšená, že jsem to mohla dneska takhle krásně dokončit," řekla Plíšková při slavnostním ceremoniálu. "Hrála jsem tady první finále a doufám, že nebylo poslední." Po Brisbane získala druhou trofej v sezoně. 

Plíšková v první sadě výborně podávala a udělala v ní jen pět nevynucených chyb. Díky využitému brejkbolu z druhé hry rychle vedla 3:0. Ukončit set mohla za stavu 5:2 při podání soupeřky, ale return z druhého servisu poslala do autu. Vzápětí odvrátila se štěstím brejkbol a po nepovedeném zkrácení Kontaové set uzavřela.

Je nám líto, video expirovalo.
Plíšková porazila v římském finále Kontaovou a bude světovou dvojkou

Brejkbol na úvod druhého setu ještě nevyužila, ale stále byla pevná při svém podání. Za stavu 3:3 už proměnila čtvrtý brejkbol v gamu po nejdelší výměně utkání, kterou ovládla po švihaném voleji. O hru později zvládla těžkou chvilku při svém servisu: vedla už 40:0. ale udělala dvě dvojchyby, náhle byla shoda, ale podání uhájila.

První dva mečboly nevyužila, ale třetí si vypracovala poté, co doběhla zkrácený míč. Za hodinu a 25 minut zápas skončil po ráně Kontaové do sítě a Plíšková si připsala sedmadvacátý vyhraný zápas sezony; jen Kvitová má o výhru více.

Plíšková titulem v Římě navázala na svou trenérku Conchitu Martínezovou. Španělská wimbledonská vítězka z roku 1994 se na antuce v italské metropoli prosadila dokonce čtyřikrát v řadě v letech 1993-96.

Tenisový turnaj mužů a žen v Římě:

Ženy:
Dvouhra - finále: Karolína Plíšková (4) - Kontaová (Brit.) 6:3, 6:4. 

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy