Následuje
Branky, body, vteřiny

Plíšková, Záhlavová-Strýcová i Kvitová jsou ve čtvrtfinále

Sydney - Tři české tenistky postoupily na turnaji v Sydney do čtvrtfinále. Ve druhém kole Karolína Plíšková uštědřila dva "kanáry" Američance Nicole Gibbsové z USA, Barbora Záhlavová-Strýcová si poradila s domácí Samanthou Stosurovou 7:6 a 6:2 a v deštěm přerušeném večerním utkání zdolala druhá nasazená Petra Kvitová Číňanku Pcheng Šuaj 6:1 a 7:5.

Karolína Plíšková
zdroj: ČTK/Xinhua autor: Wang Lei

Semifinalistka v Sydney z let 2012 a 2014 Kvitová vyhrála nad Pcheng Šuaj (21. v žebříčku WTA) suverénně první set, ale ve druhém jí utekl začátek a prohrávala 1:3. Poté co srovnala na 3:3, byl zápas na půl hodiny kvůli dešti přerušen. Po návratu se Kvitové povedl brejk na 6:5 a při svém podání zápas ukončila sedmým esem.

"Je to dobrý start do týdne. Pcheng už měla za sebou jeden zápas, zatímco pro mě to byl tady první, takže to bylo těžší, ale zvládla jsem to," řekla Kvitová, která Číňanku porazila i v sedmém vzájemném utkání.

V duelu o semifinále se světová čtyřka střetne s Australankou Jarmilou Gajdošovou, jež v utkání slovenských rodaček porazila 1:6, 6:3, 6:4 sedmou nasazenou Dominiku Cibulkovou. Jediný dosavadní vzájemný duel Kvitová před dvěma lety ve Fed Cupu vyhrála.

Petra Kvitová
zdroj: ČTK autor: Luděk Peřina

Karolína Plíšková měla původně hrát zápas 2. kola s turnajovou jedničkou Simonou Halepovou z Rumunska, ale světová trojka se kvůli žaludečním problémům odhlásila. Příští soupeřkou Plíškové bude Španělka Carla Suárezová.

Záhlavová-Strýcová, semifinalistka z Aucklandu z minulého týdne, odehrála se Stosurovou výborně tie-break první sady (7:1). Ve druhé pestrou hrou dominovala a nedala bývalé vítězce US Open šanci. "V tom větru to nebylo jednoduché, ale zvládla jsem to a jsem ráda, že se projevuje tvrdá práce z přípravy," řekla česká tenistka.

O semifinále bude Záhlavová-Strýcová hrát s obhájkyní titulu Cvetanou Pironkovovou z Bulharska. "Tady se jí daří, takže to nebude jednoduché," řekla plzeňská rodačka, kterou trénuje Francouz Jerome Adamec.

Vítězný návrat na kurty prožil Juan Martín del Potro. Argentinský tenista se na turnaji objevil po téměř roční pauze zaviněné zraněním zápěstí a v 1. kole v Sydney porazil Ukrajince Sergeje Stachovského 6:3 a 7:6.

"Byl to skvělý moment. Na první zápas po tak dlouhé době jsem hrál dobře, podával jsem solidně a můj forhend fungoval. To je dobrý signál," řekl vítěz US Open z roku 2009. "Musím zlepšit bekhend a pohyb, ale hlavně si to chci užívat."

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy