Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Plíšková zahájí turnaj WTA v Praze proti Švýcarce Vögeleové

Praha - Fedcupová hrdinka Karolína Plíšková začne cestu za obhajobou titulu na tenisovém turnaji okruhu WTA v Praze v 1. kole se Stefanií Vögeleovou. Švýcarskou soupeřku třetí nasazené hráčce antukového J&T Banka Prague Open vylosovala její sestra dvojče Kristýna Plíšková.

Karolína Plíšková
zdroj: ČTK/AP

Přímo do hlavní soutěže se dostalo osm domácích tenistek a v prvním kole akce dotované půl milionem dolarů nedojde ani k jednomu českému souboji. Losu se ujala Kristýna Plíšková. "Nebyla to moje premiéra, ale vážně jsem měla strach, abych si nenalosovala sestru," řekla 90. hráčka světa.

Oddechla si, když se její soupeřkou v 1. kole stala Hsieh Su-Wei z Tchaj-wanu. Na sesterský duel Plíškových může dojít případně v semifinále. Turnajová dvojka Lucie Šafářová se pokusí získat první letošní výhru ve dvouhře proti Marianně Duqueové-Marinové z Kolumbie.

Pátá nasazená Barbora Strýcová se utká s Běloruskou Olgou Govorcovovou a Kateřina Siniaková s Francouzkou Alizé Cornetovou. Denisu Allertovou, loňskou finalistku Lucii Hradeckou a na divokou kartu startující domácí naději Markétu Vondroušovou čekají hráčky z kvalifikace.

Turnajovou jedničkou je Ruska Světlana Kuzněcovová, jelikož se kvůli zraněnému kotníku na poslední chvíli odhlásila Italka Roberta Vinciová. Zajímavostí je, že stejně jako loni se v 1. kole v pražské Stromovce utkají Belgičanka Yanina Wickmayerová s Italkou Camilou Giorgiovou. Loni vyhrála Wickmayerová. Hlavní soutěž začne v pondělí, finále bude na programu v sobotu od 11:30.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy