Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
inCycle 2020

Plíšková za výbuch v Římě zaplatí. Za rozmlácený umpire dostala šestimístnou pokutu

Dohru v podobě pokuty od WTA má pro Karolínu Plíškovou výbuch vzteku po prohraném utkání v Římě. Česká tenistka za rozbitý umpire zaplatí šestimístnou částku v korunách. Stejnou sumu plánuje česká jednička darovat na dobročinné účely.

Karolína Plíšková
zdroj: ČTK/ABACA/Acero/ autor: AlterPhotos/ABACA

"Padla pokuta od WTA, kterou Karolína přijala. Rozhodla se, že stejnou sumu navíc pošle ze svého nadačního fondu na dobrou věc. Jde o šestimístnou částku," uvedl na Twitteru její manažer Michal Hrdlička. "Domluvili jsme se, že částku zveřejňovat nebudeme. Ani WTA," napsal později.

Podle jeho dalšího vyjádření v angličtině zaplatí Plíšková čtyřmístnou sumu v dolarech či eurech, tedy v přepočtu maximálně 250 tisíc korun.

Šestadvacetiletá Plíšková prohrála ve středu své úvodní utkání v Římě 6:3, 3:6 a 5:7 s Řekyní Marií Sakkariovou. Závěr zápasu výrazně ovlivnily rozhodčí. Česká tenistka při shodě za stavu 5:5 ve třetím setu poslala podle televizních záběrů smeč do kurtu, avšak čárová sudí zahlásila aut. Umpirová rozhodčí její verdikt ponechala v platnosti a světové pětce nepomohly protesty ani přivolání supervizorky.

Rozhozená Plíšková game prohrála a Sakkariová následně získala i další hru a tím i zápas. Při odchodu z kurtu Plíšková hlavní rozhodčí nepodala ruku a vzteky roztřískala raketu o umpire, v němž udělala díru. Podle webu Aktuálně.cz byla polská umpirová sudí Marta Mrozinská dočasně suspendována.

Je nám líto, video expirovalo.
Plíšková roztřískala raketu o umpire, nebyla spokojená s rozhodčími
Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy