Cyklistika ČR 2024

Plíšková v rychlém sledu vyhrála dva zápasy a v Čeng-čou je v semifinále

Karolína Plíšková postoupila v Čeng-čou už do semifinále. Nejprve zvládla bez ztráty gemu odloženou dohrávku 2. kola se Slovinkou Polonou Hercogovou 6:3, 7:5, o pár hodin později porazila ve čtvrtfinále Sofii Keninovou 6:4, 4:6, 6:1.

Po propršeném čtvrtku, kdy se hráčky na kurt vůbec nedostaly, Plíškové dohrávka vyšla ideálně. I když musela odvracet pět setbolů, pěti vyhranými gemy skóre otočila.

Proti šesté nasazené Keninové, která postoupila z druhého kola už ve středu, pak světová dvojka v Číně bojovala téměř dvě hodiny. První set díky jednomu úspěšnému brejku za 45 minut získala 6:4, ve druhém ale náskok neudržela a dvěma prohranými servisy v závěru dovolila soupeřce vyrovnat. Koncovku zápasu už ale měla Plíšková opět pod kontrolou a Keninovou porazila i ve čtvrtém vzájemném duelu.