Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BasketManie

Plíšková si zahraje virtuální turnaj v Madridu. Na herní konzoli ji vyzve Bencicová či Suárezová

Raketu vymění za herní ovladač. Česká tenistka Karolína Plíšková se příští týden zúčastní virtuálního turnaje v Madridu, kde bude nasazená v ženské části jako jednička. Výtěžek půjde na pomoc hráčům z nižších pater žebříčku, které ekonomicky zasáhlo přerušení sezony kvůli pandemii koronaviru. Vítězové obdrží šek na 150 000 eur. 

Kristýna Plíšková
zdroj: ČTK/Xinhua/ autor: Liang Xu

Virtuální verze prestižního antukového turnaje se na platformě PlayStation 4 zúčastní 16 mužů a 16 žen. Hrát budou videohru Tennis World Tour nejprve ve čtyřčlenných skupinách a nejlepší osmička z nich vyřazovacím způsobem. 

Plíšková v základní skupině narazí na Francouzku Fionu Ferrovou, Španělku Carlu Suárezovou a Švýcarku Belindu Bencicovou.

"Na svůj první virtuální tenisový turnaj se hrozně těším. Myslím, že to bude velká zábava nejen pro fanoušky, kteří nás uvidí soutěžit na úplně jiné platformě a předvádět z našich domovů úplně jiné dovednosti, ale myslím, že to bude velká legrace i pro nás hráčky," uvedla na webu WTA Tour Plíšková.

Je nám líto, video expirovalo.
Plíšková zná soupeřky pro virtuální turnaj v Madridu

"Líbí se mi i ten charitativní podtext akce a udělám maximum, abych ve hře Mutua Madrid Open Virtual Pro vydržela co nejdéle," řekla vítězka šestnácti turnajů WTA a přizvala na pomoc i své fanoušky. "Pokud je někdo z vás profík v PS4 tenisových videohrách, uvítám vaše trenérské tipy, než to začne!"

Dalšími účastnicemi turnaje, jenž se bude hrát od pondělí do čtvrtka, jsou například grandslamové šampionky Angelique Kerberová z Německa a Viktoria Azarenková z Běloruska. V mužském pavouku nebudou chybět bývalé světové jedničky Rafael Nadal ze Španělska a Brit Andy Murray či mladé hvězdy Karen Chačanov z Ruska a Němec Alexander Zverev. Zbývající dva muže a dvě ženy pořadatelé oznámí v závěru týdne před losem.

Tenisová sezona se kvůli pandemii koronaviru zastavila začátkem března. Mužský okruh ATP a ženská WTA Tour mají pauzu minimálně do poloviny července, mezi zrušenými turnaji bylo tedy i květnové Madrid Open.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy