Následuje
ČT Šumavský skimaraton

Plíšková: S Rumunkami není ani jeden bod jistý

Fedcupovému týmu dorazila jeho jednička. Karolína Plíšková se v Ostravě připojila k domácímu výběru a již vyhlíží duel s Rumunkami. Připouští však, že rumunský tým je silnější než před třemi lety, kdy se obě reprezentace utkaly naposledy.

Karolína Plíšková
zdroj: ČTK autor: Sznapka Petr

Plíšková přijela ve skvělé formě i náladě. "Začátek roku mi vyšel hodně dobře," ví. "Neměla jsem nikdy lepší začátek roku. To semifinále mě může mrzet, ale kdyby mi to někdo řekl před odjezdem do Austrálie, brala bych to všema deseti. Jsou tam samozřejmě věci, které jdou zlepšit. Jsou tam skvělé hráčky, co jsem porazila, ale nesmím usnout na vavřínech," uvedla.

Po náročném lednu už stihla zregenerovat. "Měla jsem pár dnů volno, ne moc, ale já ani necítím, že bych potřebovala pauzu. Odpočinula jsem si, měla jsem pár dnů kondici a teď už to je i s tenisem," řekla. Při neúčasti Kvitové je hlavním pilířem týmu. "Já se těším, protože vloni jsem toho ve Fed Cupu moc neodehrála. Doma je to navíc vždy příjemnější," prohlásila.

Karolína Plíšková už je v Ostravě

Vzpomněla tři roky starý poslední zápas s Rumunskem, ve kterém o vítězství 3:2 rozhodla třemi body. "Vyhráli jsme po boji a dneska mají Rumunky možná ještě silnější tým než tenkrát, protože mají i kvalitního debla Begu - Niculescu. Ani jeden bod nebude jasný a jednoduchý, minimálně si zahrajeme dobré zápasy a uvidíme, jak to dopadne," prohlásila.

Vysoce nepříznivá bilance s rumunskou jedničkou Halepovou - dvě výhry a šest proher - ji netrápí. "Ve Fed Cupu jsem ji porazila, poslední dva zápasy jsem s ní vyhrála," mávla rukou Plíšková. "Nikdy se mi s ní nehrálo blbě, ale není to s ní lehké, ona toho hodně vrátí," řekla hráčka, která má ve Fed Cupu bilanci čtrnácti vítězství a čtyř porážek.

S Plíškovou tým ve Fed Cupu pokaždé zvítězil. S aktuálním týmem Rumunska a bez Kvitové ale tentokrát před Pálovým výběrem stojí velká výzva. "Nepamatuji si, že by měly tak silné složení. Věřím ale, že doma to zvládneme a postoupíme," dodala Plíšková.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy