Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Plíšková postoupila v Nottinghamu do semifinále po výhře nad Džábirovou

Karolína Plíšková zdolala v odloženém a opět přerušeném utkání kvůli dešti nejvýše nasazenou Uns Džábirovou z Tuniska po setech 7:6, 6:7, 7:5. Česká teniska postoupila na turnaji v Nottinghamu do semifinále, kde narazí na Francouzku Diane Parryovou. Utkání bylo přeloženo na neděli, kdy by se mělo odehrát i finále.

Je nám líto, video expirovalo.
Plíšková porazila Džábirovou a v Nottinghamu postoupila do semifinále

Dvaatřicetiletá Plíšková usiluje o druhý titul v sezoně, v únoru triumfovala v rumunské Kluži. Proti Džábirové si připsala čtyřicáté vítězství nad hráčkou z Top 10 žebříčku. O tři roky mladší Tunisance nestačilo ani 11 es.

"Myslím, že to byl skvělý zápas. (Džábirová) je na trávě jednou z nejtěžších soupeřek. Doteď jsme spolu na trávě nehrály. Po dnešku si myslím, že bude ve Wimbledonu jednou z velkých favoritek. Už dvakrát tam byla ve finále. Jsem ráda, že jsem postoupila," řekla Plíšková v rozhovoru na kurtu.

S osmifinálovou přemožitelkou Lindy Fruhvirtové se měla utkat už v pátek, zápas ale odložilo nepříznivé počasí. V sobotu začal o tři a půl hodiny později a obě tenistky spoléhaly od začátku na servis.

Plíšková odvrátila ve druhé hře čtyři brejkboly, v závěru ale dvě možnosti na prolomení podání Džábirové nevyužila. První set dospěl do tie-breaku, česká tenistka smazala za stavu 4:6 dva setboly a poté zkrácenou hru vyhrála 10:8. Třetí setbol proměnila také díky "prasátku".

I ve druhém setu byly obě na servisu stoprocentní. Za stavu 6:5 pro Plíškovou bylo utkání zhruba na hodinu přerušeno kvůli dešti. Po návratu na kurt servírující Džábirová srovnala a vynutila si další tie-break a uspěla v něm 7:3.

Na začátku třetí sady získala Plíšková brejk a šla do vedení 2:0. V šesté hře ale Džábirová srovnala a rozhodující moment přišel v 11. gamu, kdy lounská rodačka vybojovala další brejk. Světová desítka z Tuniska sice poté při podání soupeřky odvrátila dva mečboly, při třetím ale zahrála míč do sítě.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články