Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
a EURO s Petrem Ševčíkem

Plíšková: Mým cílem jsou grandslamy, ne pozice jedničky

Praha - Karolína Plíšková zažívá nejlepší start do sezony v kariéře. O současné třetí hráčce světa se začalo mluvit i jako o možné budoucí jedničce. Sama Plíšková to ale zlehčuje.

Karolína Plíšková
zdroj: Twitter/BNP Paribas Open

Plíšková letos vyhrála třiadvacet zápasů a prohrála jen čtyři. Má turnajové vavříny z Brisbane a Dauhá, na Australian Open došla do čtvrtfinále a na nedávných amerických turnajích v Indian Wells a Miami vypadla v semifinále. "Je to zatím můj nejlepší úvod roku v životě. Mám spoustu vyhraných zápasů, úspěchů je hodně a porazila jsem dobré hráčky. Tři měsíce na betonu byly hodně kvalitní a teď uvidíme, jak se povede antuka," řekla.

Stále častěji dostává otázky na post světové jedničky. Jsou otravné? "Přesně," rozesmála se a doplnila: "Neříkám, že to je nereálné, ale je třeba vyhrát grandslam nebo dva, tři turnaje. Nyní nemám v plánu útok na jedničku. Nechci se k tomu upínat. Když se povede, bude to hezké, ale cíle mám jiné, to jsou grandslamy."

Nejraději by se do závěrečných kol dostávala na grandslamech. "Přijdou Paříž (French Open) a Wimbledon, tak to bude další krok, abych uhrála něco i tam," hleděla Plíšková k vrcholným turnajům na antuce a trávě. První přijde na řadu klouzavý "cihlový" povrch. Na tom se vytáhlé ranařce s dobrým servisem v minulosti moc nedařilo. "Asi všechno," řekla, co jí na antuce vadí. "S mým stylem je to těžší. Servis tam nepíše a pohyb není ideální."

Je nám líto, video expirovalo.
V pražské Stromovce se představí Plíšková a další české hvězdy

Její nový trenér David Kotyza si ale myslí, že i na antuce má šanci se prosadit. A Plíšková tomu rovněž začíná věřit. "Všechno se musí sejít, ale mohla bych být dobře připravená, zápasů mám hodně a mohlo by to být lepší," doufá.

Nyní má Plíšková po turnajích v Americe čas na trénink. S Kotyzou plánuje pracovat na technických věcech a k tomu na kondici. I když letos převážně vyhrávala, často se svým tenisem nebyla úplně spokojena. "Nebylo to ideální. Je na čem pracovat. A když to vylepším a budu hrát dobře, třeba budu vyhrávat ještě víc."

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy