Následuje
Branky, body, vteřiny

Plíšková je oficiálně novou ženskou jedničkou, žebříček vede o 185 bodů

Londýn - Karolína Plíšková je oficiálně světovou tenisovou jedničkou. V čele žebříčku WTA má však po Wimbledonu náskok pouhých 185 bodů před Rumunkou Simonou Halepovou. Nová šampionka Garbiňe Muguruzaová ze Španělska si polepšila na pátou pozici.

Karolína Plíšková
zdroj: ČTK autor: Kirsty Wigglesworth

Pětadvacetiletá Plíšková sice vypadla na londýnském grandslamu už ve druhém kole, ale dosavadní jednička Angelique Kerberová z Německa neobhájila body za loňské finále a klesla na třetí místo. Halepová potřebovala postoupit do semifinále, skončila však o kolo dřív.

Plíšková je první českou jedničkou v ženské dvouhře. Světovými jedničkami byli z českých tenistů dosud jen Ivan Lendl a Martina Navrátilová, ale té se to povedlo až v barvách USA, kam emigrovala v roce 1975.

"Měla jsem vždy dva cíle - vyhrát grandslam a stát se jedničkou. Teď se mi podařil jeden a doufám, že druhý se mi ještě splní. Poslední grandslam je letos, další čtyři příští rok. Myslím, že šanci mám velkou," řekla Plíšková.

Tomáš Berdych zůstal po zopakování wimbledonské semifinálové účasti patnáctý, Petra Kvitová klesla na čtrnácté místo. Roger Federer je po zisku osmého titulu třetí, v čele mužského pořadí zůstal Andy Murray před Rafaelem Nadalem.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy