Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BBV po 25 letech

Plíšková dotáhla Češky do semifinále. Vzalo mi to dost energie, říká

Kluž - Podruhé za sebou zařídila Karolína Plíšková výhru českých tenistek ve Fed Cupu. Po obratu v listopadovém finále proti Rusku nyní přinesla týmu body i v Rumunsku, kde dokonce vyhrála třikrát a radovala se z postupu do semifinále.

Karolína Plíšková
zdroj: ČTK/AP

Na pomalém povrchu v Kluži v sobotu v krásném utkání zdolala ve třech setech světovou trojku Simonu Halepovou. V sobotu za nepříznivého stavu 1:2 porazila Monicu Niculescuovou a poté uspěla ve čtyřhře s Barborou Strýcovou. Hrála během necelých dvou dnů šest hodin a zvládla zápasy na extrémně pomalém povrchu, který nesvědčí její hře. "Vzalo mi to celkem dost energie, dám si nějaký den volno," plánovala před odletem domů.

Výher si vážila. "Je to cenné, poprvé jsem obě porazila v singlu a cením si i toho debla, protože v tom jsem toho zatím tolik nedokázala. Jsem ráda za všechny tři zápasy." Plíšková opakovala, že za výhrou nestojí jen ona, ale celý realizační tým a ostatní hráčky. "Tolik lidí. Není to jen moje práce," řekla a vyzdvihla rovněž Petru Kvitovou, která tentokrát vyšla naprázdno. "Ale taky se snažila udělat body. Stane se, že to nevyjde. Někdy to vyjde takhle a příště můžu prohrát oba singly já," řekla Plíšková.

Třiadvacetiletá tenistka je po Nicole Vaidišové první Češkou, která získala v jednom Fed Cupu tři body. Vaidišová to dokázala před osmi lety proti Slovenkám. Plíšková se k tomu dopracovala po roce v týmové soutěži. Svoji pouť začala před rokem v Kanadě, kde hrála poprvé a hned v roli jedničky získala dva body. "Od té doby jsem se posunula. Kanada byla hodně nervózní, bylo to poprvé, přece jen je to něco jiného než normální turnaje. Je potřeba pár dnů a týdnů s týmem strávit," řekla.

Finále s Ruskem Plíškové po psychické stránce pomohlo

Za velký milník označila listopadové finále s Ruskem. V Praze ustála velký tlak a bouřlivou atmosféru sedmnácti tisíc lidí. "Hodně mi to pomohlo po psychické stránce, když jsem to zvládla tam před lidmi. Tady už jsem se toho tolik nebála. Už jsem zvyklá hrát normální tenis, který hraju i na turnajích," uvažovala Plíšková. Podruhé za sebou otočila zápas, ale duel s Ruskami nechtěla se soubojem v Rumunsku srovnávat. "Už bych minulý rok uzavřela," řekla Plíšková, ale přece jen se určitému porovnání nevyhnula.

"S Pavjlučenkovovou jsem měla vyhrát a vyhrála jsem v klidu. Tady bylo všechno víc vydřený a debl pak byl celkem v pohodě." Těžká byla výhra nad Halepovou a psychicky náročná nad Niculescuovou. "Je potřeba proti ní hrát pečlivě a ona nakonec pár chyb taky dá. Není to stroj, který nezkazí. Chtělo si počkat na pravou chvíli. Mým cílem samozřejmě bylo držet si servis. Pak jsem doufala, že jeden brejk přijde a vyšlo to," připomněla. 

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy