Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
ME v 10 tancích 2018 Česko

Petkovicová získala titul v Antverpách bez boje

Antverpy Německá tenistka Andrea Petkovicová získala bez boje titul v Antverpách. Její soupeřka Carla Suárezová ze Španělska nenastoupila do finále kvůli potížím s krkem.

Andrea Petkovicová
zdroj: ČTK/AP autor: Darko Vojinovic

Na kurt v Antverpách přišly obě hráčky, ale Suárezová jen proto, aby se divákům omluvila, že nemůže hrát. "Je mi to moc líto, ale nejsem ve stavu absolvovat zápas," řekla pátá nasazená, jež v semifinále vyřadila Karolínu Plíškovou.

Fanoušci nicméně o zápas ve dvouhře nepřišli. Proti Petkovicové se postavila v exhibičním utkání na jeden set domácí hvězda Kim Clijstersová. Bývalá světová jednička, která je ředitelkou turnaje a ukončila kariéru v roce 2012, Petkovicovou porazila. "Snad to nebudeš brát jako urážku, Kim, ale jsem ráda, že už nehraješ," řekla Němka.

Sedmadvacetiletá Petkovicová si připsala šestý titul v kariéře, k němuž jí pomohla i semifinálová výhra nad Barborou Záhlavovou-Strýcovou. Navíc už ve druhém kole byla na hraně vyřazení, neboť proti Belgičance Alison Van Uytvanckové musela odvracet osm mečbolů. V novém vydání žebříčku se Petkovicová po téměř třech letech vrátí do nejlepší světové desítky.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy