Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Tour de Ski Itálie

Pařížští diváci fandí proti Wawrinkovi, nejinak tomu bude i letos

Paříž - Švýcarský tenista Stanislas Wawrinka očekává, že ať už ve finále Roland Garros nastoupí proti Novaku Djokovičovi ze Srbska, nebo Britovi Andymu Murraymu, budou fanoušci proti němu. Podle něj za to mohou komentáře na adresu francouzské reprezentace po loňském vítězství Švýcarska ve finále Davisova poháru.

Stan Wawrinka
zdroj: ČTK/AP

Wawrinka tehdy po výhře 3:1 prohlásil, že zatímco Francouzi měli silné řeči před finále, Švýcaři jim odpověděli na kurtu. Na třicetiletého vítěze loňského Australian Open proto fanoušci v Paříži během letošního French Open pískali už před semifinále s domácím Jo-Wilfriedem Tsongou, když v osmifinále vyřadil Gillese Simona.

"Už se mi to tady párkrát stalo," řekl Wawrinka po výhře 6:3, 6:7, 7:6 a 6:4 nad Tsongou. "Myslím, že za to může loňský Davisův pohár, i když jsem už několikrát zopakoval, že jsem se tehdy možná nechal trochu unést," uvedl švýcarský reprezentant.

Je nám líto, video expirovalo.
Francie se domácího finalisty nedočkala, o titul si zahraje Wawrinka

"Nechtěl jsem nikoho urazit, nebyl jsem sprostý. Jenom jsem vtipkoval, ale lidi si to pamatují," řekl Wawrinka. "Navíc si nemyslím, že bych fanoušky nějak provokoval. A rozhodně nejsem typ hráče, který nějakou negativní reakci od diváků potřeboval," dodal.

Přesto doufá, že si diváky v budoucnu udobří. "Jsem tady od toho, abych hrál. Ale vždycky jim poděkuji, ať už na mě budou pískat, jako když jsem porazil Simona. Prostě jim poděkuji a půjdu. Nemám s tím problém," prohlásil.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy