Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Tisková konference k nominaci na hokejový Turnaj Karjaly

Pála vyrazil do Spojených států. Hráčky se mu teprve budou scházet

Praha – Kapitán fedcupového výběru Petr Pála již odletěl do USA, kde jeho svěřenkyně budou 22. a 23. dubna hrát semifinále soutěže. Ostatní hráčky se budou scházet. Markétu Vondroušovou totiž teprve čeká finále turnaje v Bielu, Kristýna Plíšková se z Bielu vydává na dlouhou cestu a Denisu Allertovou čeká přesun z Kolumbie. Jediná Kateřina Siniaková už na Floridě je.

Petr Pála
zdroj: ČTK/AP autor: Jean-Francois Badias

Pála byl nadšený z výkonů sedmnáctileté Vondroušové, která se v Bielu z kvalifikace probojovala až do finále. "Věřím tomu, že nezůstane před branami. I kdyby se to nepovedlo, tak je to fantastický úspěch, ale má určitě na to ten turnaj dohrát. Bylo by to krásné. Jsem rád, že takhle potvrdila výsledky ze začátku sezony. Porazila skvělé hráčky včetně Kristýny (Plíškové) a Báry (Strýcové)," řekl Pála.

Včetně kvalifikace Vondroušová ve Švýcarsku odehraje osm zápasů. V pondělí ji čeká dlouhá cesta do zámoří. Pála věří, že se všechny české tenistky dají brzy dohromady a od čtvrtka už se budou moci naplno koncentrovat na víkendový zápas. "Musíme se co nejlépe připravit na Američanky, zaskočit je v jejich prostředí, kde ony budou favoritkami. Myslím si, že holky mají na to, aby Američanky porazily," doplnil kapitán.

České tenistky, které Fed Cup vyhrály pětkrát za posledních šest let, budou v zámoří usilovat o postup do finále v oslabené sestavě. Všechny opory se kvůli drobným zdravotním problémům a náročnému programu omluvily. Vondroušová a Kristýna Plíšková jsou ve výběru pro Fed Cup vůbec poprvé.

Hrát se bude na antuce v resortu Saddlebrook. Ani Američanky nebudou hrát v nejsilnější sestavě. Podle očekávání se musejí obejít bez světové dvojky Sereny Williamsové, chybí také její starší sestra Venus (12. WTA) i desítka Madison Keysová. Jedničkou výběru USA je Coco Vandewegheová (24.), kterou doplňují Lauren Davisová, Shelby Rogersová a první deblistka světa Bethanie Matteková-Sandsová.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy