Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv D: Olympijské hry dobré vůle

Otevřené kurty hned nalákaly Kvitovou. Motivaci do tréninku ale hledá hůře

Otevření venkovních sportovišť využila celá řada amatérů, ale i profesionálů. Mezi nimi i tenistka Petra Kvitová, která po měsíční pauze vyrazila s raketou na dvorec. Dvojnásobná wimbledonská vítězka si trénink na betonovém kurtu na Spartě s trenérem Jiřím Vaňkem užila, ale také přiznala, že bez turnajů se jí hůře hledá motivace.

Petra Kvitová na tréninku
zdroj: ČTK/PR/TK Sparta Praha autor: Pavel Lebeda

"Vždycky je to skvělý. Tenis je letní sport. Je fajn si zahrát venku a jsem ráda, že to bylo umožněno. Že se otevřely venkovní sportoviště, tenisové kurty a mám možnost si poprvé zahrát venku," řekla třicetiletá tenistka.

Světová dvanáctka naposledy trénovala v březnu v USA před turnajem v Indian Wells, který byl kvůli šíření nového typu koronaviru zrušen, a posléze byla odvolána celá antuková i travnatá část sezony. Ta je aktuálně zastavena do 13. července. "Uvidíme, jak budou vypadat poslední měsíce v roce, jestli se tenis vrátí na okruh, nebo ne," řekla Kvitová.

Je nám líto, video expirovalo.
Hvězdy se vrátily na sportoviště. Zatrénovali si Kvitová i basketbalisté

Přiznala, že jí momentálně chybí v tréninku motivace. "Je to hrozně zvláštní. Nevím, na co se mám připravovat. Udržuju tělo, aby nevypadlo úplně z rytmu. Každý den doma cvičím, běhám a dneska i hraju tenis. Tělo to nezapomene, jenom je třeba ho pořád udržovat," uvedla.

Kvitová je ráda, že v současném slunečném počasí mohla být na kurtu. "Hezké počasí vždycky zlepší náladu. V tom všem, co nás teď na světě pronásleduje, je fajn si zlepšit náladu sluníčkem. I venku si zaběhat a zpotit se je super," řekla.

Podle bronzové olympijské medailistky je otevření venkovních sportovišť prospěšné obecně. "Zvyšujeme si tím imunitu, abychom byli odolní nejen vůči těmto virům, ale vůči všemu. Posiluje to i psychiku," prohlásila.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy