Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
UniCredit Czech Open

Osmifinále s chutí velkého zklamání. Takovou soupeřku bych měla porazit, řekla Plíšková

Tak daleko na Wimbledonu v kariéře ještě nedošla, přesto konec v londýnském osmifinále má pro Karolínu Plíškovou hořkou pachuť. Nasazená sedmička cítila, že Nizozemku Kiki Bertensovou měla porazit a po utkání byla zklamaná. Úsměv jí vykouzlila alespoň blížící se část sezony.

Zklamaná Karolína Plíšková na Wimbledonu
zdroj: REUTERS autor: Peter Nicholls

Ještě na jaře Plíšková povolila Kiki Bertensové jen čtyři hry, na londýnské trávě ale nasázela míň es i vítězných míčů a s nizozemskou světovou dvacítkou prohrála 3:6 a 6:7. "Zklamání je velké na to, s kým jsem prohrála o čtvrtfinále grandslamu. Takovouhle hráčku bych měla porazit," řekla světová osmička Plíšková.

Nechtěla snižovat výkon Bertensové a její výkon označila za výborný. "Ale měla bych být natolik dobrá, že bych takovouhle hráčku měla porazit," dodala.

Turnajová sedmička Plíšková se do osmifinále v All England Clubu letos dostala jako jediná z první desítky nasazených a zdánlivě měla šanci uspět. "To ale neznamená, že je cesta volná až do finále. Rozhodně si to nemyslím. Vždyť je pořád v soutěži Kerberová nebo Serena Williamsová," zmínila grandslamové šampionky. "I kdybych postoupila, stejně bych nedostala nic zadarmo," doplnila Češka.

Je nám líto, video expirovalo.
Plíšková končí ve Wimbledonu v osmifinále, nestačila na Bertensovou

Esová královna, jak se Plíškové říká, ve Wimbledonu na podání tolik nezářila. Podobné to bylo proti Bertensové, snadných bodů si moc nepřipravila. "Stála na příjmu strašně daleko a trošičku mě to rozhodilo. Začala jsem kombinovat, zpomalila jsem a prvních servisů bylo málo. A když už byly, tak nebyly rychlé ani umístěné. Nějakou sílu mě to stálo a ona miluje být ve výměně. Byla ve svém živlu," řekla.

Přiznala, že ani nečekala, že bude soupeřka až tak aktivní. "Myslela jsem, že se bude bránit, ale hrála rychle. I z bekhendu se snažila tlačit, přitom ho dost často netrefuje, protože ho má prapodivný, ale dobře se brání čopem. Ona si uhrála svoje, já jsem mohla zahrát o hodně líp a zvedla jsem se moc pozdě," sdělila Plíšková.

Pozitivem turnaje je především fakt, že po pěti prohrách ve druhém kole v řadě se konečně dostala dál. "Je fajn, že jsem vyhrála pár zápasů, i když jsem nepředvedla svůj nejlepší tenis. Pár jsem jich otočila, nepřestávala jsem bojovat," řekla.

Při první zmínce o blížící se betonové části sezony se na jejím obličeji objevil úsměv. "Na to už myslím," nenechala finalistka US Open z roku 2016 ani doříct otázku a pokračovala: "Na betonu se prostě celkově cítím nejlíp. Oblíbené turnaje jsou přede mnou. Strašně se tam těším a věřím, že tam budu hrát dobře."

Nejdřív si udělá volno. Přála si nějaké delší. "Vydržela bych bez tenisu klidně rok," vtipkovala, ale fakticky plánuje odpočinek na čtrnáct dnů. "Druhá půlka roku bude náročnější, dobiju síly a připravím se. Pak se do toho zase obujeme," dodala Plíšková, která se loni po vyřazení ve druhém kole Wimbledonu stala světovou jedničkou. Letos došla o dvě kola dál a po turnaji bude na konci světové desítky.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články