Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
ME 2019 Bělorusko

Osm českých tenistek bude hrát Prague Open

Praha - Symbolické rozloučení by mohl mít turnaj žen na pražské Štvanici. Jistotu účasti v hlavní soutěži ECM Prague Open, která začne v pondělí, má osm domácích hráček v čele s nejvýše nasazenou Lucií Šafářovou, a pokud by derniéru turnaje WTA v české metropoli vyhrála Češka, opakovala by se historie. Když před dvanácti lety končil tehdejší Czech Open žen, tak na Štvanici triumfovala čerstvá wimbledonská vítězka Jana Novotná.

"Bylo by pěkné, kdyby vyhrála česká hráčka, ale touha je jedna věc a skutečnost druhá. Holky jsou v dobré formě, šance určitě je, ale startovní pole je vyrovnané," řekl ředitel turnaje Vladislav Šavrda. Na výhru domácí tenistky by si však nevsadil. "Protože nesázím, ale chtěl bych českou hráčku minimálně ve finále."

Češka v uplynulých pěti ročnících Prague Open hrála finále jen jednou. Hned při premiéře v roce 2005 se do boje o titul dostala nečekaně Zuzana Ondrášková, ale prohrála s Ruskou Dinarou Safinovou, která se loni stala na několik týdnů světovou jedničkou.


Vedle Šafářové jsou letos z domácích hráček přihlášeny rovněž Iveta Benešová, Barbora Záhlavová-Strýcová, Klára Zakopalová, Sandra Záhlavová i Lucie Hradecká. Chybí pouze semifinalistka Wimbledonu Petra Kvitová, která si dává pauzu a soustředí se na betonovou část sezony. "Trošku mě to mrzí, ale program mám takový a chci brzy hrát na betonech," vysvětlovala Kvitová po návratu z Londýna.

Na Štvanici bude k vidění Kristýna Plíšková, čerstvá vítězka juniorky ve Wimbledonu, i její dvojče Karolína, která v lednu vyhrála juniorku na Australian Open. Obě dostaly divokou kartu stejně jako Zarina Dijasová z Kazachstánu, loňská nečekaná čtvrtfinalistka.


Na seznamu pro Prahu mimo jiné figurují Rumunka Alexandra Dulgheruová, která bude nasazenou dvojkou, Švýcarka Patty Schnyderová, španělská antukářka Anabel Medinaová-Garriguesová, Chorvatka Petra Martičová, Slovenka Magdalena Rybáriková a do hlavní soutěže se dostala také Ruska Anna Čakvetadzeová, před třemi lety světová pětka. "Pole je nejsilnější v historii," řekl Šavrda. 

Šestý ročník turnaje okruhu WTA se uskuteční v Praze naposledy. Na jeho pokračování chybějí finance, asi 20 milionů korun, a pořadatelé turnaj prodali zpět organizaci WTA. "Kvůli ekonomické krizi musela být spolupráce s titulárním partnerem snížena, což nám neumožňuje pořádat turnaj v dalších letech, jak bylo v plánu," řekl Šavrda.

Zdroj
ČT24, ČTK

Hlavní zprávy