Následuje
Evropská liga UEFA

Oslavy budou skromnější, prozradila Šafářová mezi "svými"

Prostějov - Vítězství v deblu a účast ve finále dvouhry na Roland Garros považuje Lucie Šafářová za velké zadostiučinění a odměnu za dvanáctiletou dřinu. Po příletu z Paříže se úspěšná tenistka sešla na slavnostním přivítání v Prostějově s třemi stovkami příznivců. V místním klubu, jehož členy jsou i Tomáš Berdych a Petra Kvitová, se Šafářová postupně vypracovala až v současnou sedmou hráčku světa.

Lucie Šafářová
zdroj: ČTK autor: Luděk Peřina

"Pařížský úspěch je pro mě velkou motivací, neboť jsem ještě nezvedla nad hlavu trofej za vítězství ve dvouhře. Beru to jako další velkou výzvu," uvedla Šafářová. Od ředitelky turnajů v Prostějově Petry Černoškové obdržela jako ocenění současných výkonů hodinky, na jejichž zadní straně je vyryt nápis Roland Garros 2015. Šéf klubu Miroslav Černošek přislíbil, že nechá vyměnit velký hlavní plakát před vstupem na centrální kurt v Prostějově: k Berdychovi a Kvitové tak nyní přibude i Šafářová.

O svém postupu do první desítky světového žebříčku se dozvěděla ráno. Její kanadský trenér Rob Steckley jí před odletem do Toronta poslal e-mail se současným žebříčkem a stručným komentářem: "Tak už to tady máš!" Nedělní oslavu dvou pařížských úspěchů Šafářová popsala jako decentní záležitost, po večeři se spoluhráčkou v deblu Američankou Bethanií Mattekovou-Sandsovou si daly pár drinků.

V tomto týdnu Šafářová hodlá odpočívat a pokračovat v oslavách. "Budou soukromější. Nemám ráda velké párty," poznamenala tenistka, která se netají tím, že by si ráda podobné oslavy zopakovala i po Wimbledonu a US Open. Vedle dvouhry bude dál věnovat prostor i deblům.

S Mattekovou-Sandsovou už v žertu plánují, že pokud se jim podaří získat čtyři grandslamové tituly, nechají si udělat stejné tetování. V závěrečné části sezony se Šafářová těší na finále Fed Cupu s Ruskem v Praze. "Jsem ráda, že se vracíme do prostor, kde jsme neprohrály. Nebudu chtít, abychom hrály na antuce. Umím hrát i na rychlých površích," řekla Šafářová.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy