Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Obhajoba se nekoná. Berdych v Rotterdamu nestačil na Wawrinku

Rotterdam – Tomáš Berdych se znovu nedočkal turnajového triumfu. Ve finále v Rotterdamu sice proti Stanislasu Wawrinkovi vyhrál první set 6:4, ale zbylé dva vyhrál Švýcar 6:3 a 6:4. Přes prohru má Berdych za sebou pod novým koučem Danielem Vallverduem vydařený vstup do sezony. Finále hrál i v Dauhá a na Australian Open došel do semifinále.

Tomáš Berdych
zdroj: ČTK/ANP autor: Koen Suyk

Berdych vyhrál ve dvouhře deset turnajů, ale ani jedno vítězství ještě neobhájil. Nyní byl blízko, skvěle hrající Wawrinka byl však nad jeho síly. Švýcar letos získal po Čennaí již druhý titul a má nejvíce vyhraných zápasů v sezoně (14).

"Jsem zklamaný, jak zápas skončil, ale vítěz může být jenom jeden," řekl Berdych. "Byl to dobrý duel. Měl jsem šance na začátku druhého setu, které jsem nevyužil, a to mě stálo zápas. Rozhodly drobnosti," dodal sedmý hráč světa.

Proti Wawrinkovi se Berdychovi v poslední době nedaří. Na loňského vítěze Australian Open nestačil pošesté za sebou a vzájemnou bilanci si zhoršil na 5:11.

Finále v Rotterdamu začal devětadvacetiletý Berdych výtečně. V prvním setu hrál agresivně, dobře returnoval a po brejku v páté hře úvodní set získal. Hrály se dlouhé výměny plné tvrdých míčů a Wawrinka postupně získával větší jistotu.

Berdych: Body musím vyhrávat jinak

Zápas rozhodla pasáž od stavu 3:3 ve druhém setu. Berdych častěji chyboval a uhrál jeden game z osmi. Přišel o druhou sadu a ve třetí prohrával 1:4. Snížil na 3:4 a za stavu 3:5 odvrátil mečbol, ale proti rozjetému soupeři víc nezvládl.

Na začátku druhého setu navíc neměl štěstí. Hned v první hře trefil soupeř při brejkbolu "prasátko" a dostal se do vedení 2:0. "To se stává, patří to k tenisu. Nejsem v tomhle směru nejšťastnější, musím vyhrávat body jinak," usmál se Berdych.

Tenisový turnaj mužů v Rotterdamu (tvrdý povrch, dotace 1,600.855 eur):

Dvouhra - finále: Wawrinka (4-Švýc.) - Berdych (3-ČR) 4:6, 6:3, 6:4.

Čtyřhra - finále: Rojer, Tecau (3-Niz./Rum.) - J. Murray, Peers (Brit./Austr.) 3:6, 6:3, 10:8.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy