Obhájkyně titulu Šarapovová se na Australian Open na kurty nevrátí

Sydney - Obhájkyně titulu Maria Šarapovová se odhlásila z prvního grandslamového turnaje sezony Australian Open, který začne v Melbourne 19. ledna, tedy příští pondělí. Jednadvacetiletá ruská tenistka dnes pořadatelům sdělila, že její rekonvalescence po operaci ramena postupuje pomaleji, než očekávala.

Šarapovová sehrála soutěžní zápas naposledy v loňském červenci, kdy odstoupila z turnaje v Montrealu kvůli zranění pravého ramena. Lékaři později objevili dvě trhliny ve šlachách a v říjnu bývalou světovou jedničku v New Yorku operovali. Ruská tenistka tak přišla o účast na olympiádě i na US Open a v žebříčku klesla na deváté místo.

"S ramenem to vypadá dobře, ale protože jsem začala s tréninkem teprve před pár týdny, ještě bych zápasy na takové úrovni nezvládla," uvedla Šarapovová v prohlášení.