Následuje
Branky, body, vteřiny

Novotná už trenérkou Bartoliové není, rozešly se po jediném turnaji

Miami - Pouhých pár dnů, do kterých se vešel jediný turnaj, trvalo angažmá Jany Novotné v roli trenérky tenistky Marion Bartoliové. Francouzská hráčka po druhém kole turnaje v Miami oznámila, že s wimbledonskou vítězkou z roku 1998 už nespolupracuje.

Marion Bartoliová
zdroj: Getty Images autor: Al Bello

Spolu s Novotnou se Bartolivá rozloučila i s Polkou Iwonou Kuczynskou, která měla na starosti trénink a techniku. "Snažily se mě učit věci, které mi neseděly," řekla jedenáctá hráčka světa deníku L'Equipe. "Sešly se špatné věci ve špatnou dobu. Jednalo se o zkušební období a musím se rychle rozhodnout," uvedla Bartoliová.

Novotná ji vedla jen čtyři zápasy. Bartoliová za tu dobu vyhrála v Indian Wells dvě utkání a prohrála s Italkou Sarou Erraniovou. V Miami vzdala duel s Němkou Andreou Petkovicovou. S Novotnou se Bartoliová dohodla víceméně intuitivně na turnaji v Dubaji, kde si spolu zatrénovaly.

Do Miami přiletěl za Bartoliovou její otec Walter, s kterým ukončila spolupráci letos v únoru. Tři dny se snažil dceru podpořit. Návrat pod jeho trenérskou taktovku ale hráčka neplánuje. "Nemám ve zvyku se vracet, snažím se dívat do budoucna." řekla tenistka.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy