MS v ledním hokeji mužů 2024 Česko

Nosková s Vondroušovou se v Římě probily do 3. kola

Markéta Vondroušová a Linda Nosková postoupily na antukovém turnaji v Římě do třetího kola. Šestá nasazená wimbledonská šampionka Vondroušová zdolala Rumunku Anu Bogdanovou až za dvě a půl hodiny 6:2, 3:6, 6:4. Devatenáctiletá Nosková vstoupila do soutěže vítězstvím 6:3, 7:6 nad domácí Lucrezií Stefaniniovou.

Linda Nosková
zdroj: ČTK / imago sportfotodienst / Roberta Corradin/IPA

Vondroušová si dobře rozehraný zápas zkomplikovala ve druhém setu, v němž po brejku vedla 3:1. Místo hladké cesty za postupem ale od tohoto stavu ztratila sedm gamů v řadě a ve třetí sadě musela dotahovat manko 0:2. V pátém gamu odvrátila další čtyři brejkboly, šňůrou čtyř her skóre otočila na 5:3, a přestože zápas při svém servisu nedopodávala, na returnu vzápětí proměnila první mečbol.

Nosková bez problémů získala první set, ve druhém za stavu 5:6 odvrátila setbol a vynutila si tie-break. Do něj sice vstoupila ztrátou podání, pak ale soupeřce z druhé stovky žebříčku nedala šanci a získala sedm gamů za sebou.