Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Nosková porazila v Adelaide světovou osmičku Kasatkinovou

Linda Nosková porazila v 1. kole turnaje v Adelaide 6:3, 6:7, 6:3 světovou osmičku Darju Kasatkinovou z Ruska a zaznamenala největší úspěch své seniorské kariéry.

Linda Nosková
zdroj: AP autor: Kelly Barnes

Vsetínská rodačka Nosková hraje teprve popáté v hlavní soutěži turnaje WTA Tour a poprvé v kariéře se utkala se soupeřkou z top 10 žebříčku, a hned s vítězným koncem.

Nosková, které patří v žebříčku 102. místo, už v Adelaide prošla náročnou kvalifikací. Do hlavní soutěže se prokousala přes 58. hráčku světa Annu Kalinskou a 43. Anastasii Potapovovou.

Dnes se Nosková v australském přístavním městě střetla s třetí Ruskou za sebou a postarala se na úvod nové tenisové sezony o velké překvapení.

Třetí nasazené Kasatkinové vzala vítězka juniorského Roland Garros 2021 osmkrát podání, vyhrála 21 z 24 míčů u sítě a zápas ukončila po dvou a půl hodinách křížným forhendem.

"V minulé sezoně jsem měla vzestupy a pády, ale celkově to byl velmi dobrý rok. Začala jsem ho někde kolem 300. místa žebříčku a teď jsem kolem stovky, takže to bylo velké zlepšení," řekla Nosková.

Loni v srpnu vystoupala osmnáctiletá tenistka až na 87. pozici a zahrála si hlavní soutěž na Roland Garros a US Open.

"Samozřejmě bych se ráda posunula zpátky do stovky, snad se mi to letos podaří," dodala semifinalistka turnaje v Praze.

Tenisový turnaj mužů a žen v Adelaide (tvrdý povrch):

Muži:
Dvouhra - 1. kolo:
Nišioka (Jap.) - Rune (5-Nor.) 2:6, 6:4, 6:4, Kecmanovič (Srb.) - O'Connell (Austr.) 6:4, 6:4.

Ženy:
Dvouhra - 1. kolo:
Nosková (ČR) - Kasatkinová (3-Rus.) 6:3, 6:7 (2:7), 6:3, Kuděrmětovová (4-Rus.) - Anisimovová (USA) 6:3, 6:0, Beguová (Rum.) - Rogersová (USA) 3:6, 7:6 (7:5), 6:1.
Čtyřhra - 1. kolo: Vondroušová, Kolodziejová (ČR) - Sasnovičová, Mihalíková (Běl./SR) 7:5, 6:4.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články