Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Malý fotbal ME 2018 Ukrajina

Nominace českých tenistek na OH prodělala nečekanou změnu

Praha - V nominaci českých tenistek na olympijské hry v Londýně přišla nečekaná změna. Květa Peschkeová, která hrála již v roce 2000 v Sydney, měla právo startu i letos. Nicméně proto, že stabilně hraje se Slovinkou Srebotnikovou a na olympiádě smějí startovat pouze národní páry, hledala se česká partnerka.

Květa Peschkeová a Lucie Hradecká
zdroj: ČTK/AP

"Květa se rozhodla, že dá přednost mladým děvčatům," sdělil Ivo Kaderka, prezident Českého tenisového svazu. "Vzdá se ve prospěch Hlaváčkové s Hradeckou, což je od ní úžasné gesto, kterého si moc vážíme," dodal.

Lucie Hradecká, třináctá hráčka žebříčku WTA ve čtyřhře, pokračovala ve stejném duchu: "Hned jsem psala Květě a moc jí poděkovala za to, co pro nás udělala, a domluvili jsme se s ní, že když dokážeme vyhrát medaili, věnujeme jí velké šampaňské."

Česká republika tak bude mít v Londýně dva páry - Petra Kvitová se bude soustředit na dvouhru a smíšenou čtyřhru s Radkem Štěpánkem. Další dvojice vznikne z tria zbylých singlistek - Šafářová, Cetkovská a Zakopalová. "Všechny určitě mohou čtyřhru hrát a hrají ji už na grandslamech. Uvidíme až během týdne," podotkl Petr Pála, kapitán fedcupového týmu.

Definitivně jasno tak bude 20. června, kdy tenisový svaz nahlásí nominaci olympijskému výboru.

Je nám líto, video expirovalo.
Nominace tenistek na OH
Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy