Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Veslování

Noha Kvitové se hojí pomaleji. Na Hopmanově poháru ji nahradí Hradecká

Praha – Hopmanův pohár bude bez Petry Kvitové. Česká tenistka má nadále problémy s nohou, která se pomaleji hojí, a v australském Perthu ji v soutěži smíšených dvojic s Adamem Pavláskem nahradí Lucie Hradecká. Tradiční Hopman Cup zahájí tenisovou sezonu 1. ledna.

Petra Kvitová
zdroj: ČTK/AP/Jean-Francois Badias

Světová jedenáctka Kvitová měla od 4. prosince kvůli únavové zlomenině zánártních kůstek dva týdny ortézu na pravé noze. Absolvovala kondiční soustředění na Lanzarote, kde pracovala pouze s vrchní části těla a nohu nezatěžovala.

Po návratu absolvovala kontrolní vyšetření. "Noha se hojí, ale ne tak rychle, jak bych si přála. Hopman Cup je fantastická akce a je mi líto, že nebudu v Perthu reprezentovat naši zemi," oznámila vítězka soutěže z roku 2012 s Tomášem Berdychem.

Kvitová doufá, že sezonu zahájí v Austrálii. Přihlášená je od 8. ledna do turnaje v Sydney a 16. ledna startuje grandslamové Australian Open. "Příští týden začnu nohu postupně zatěžovat a podle toho se rozhodnu, kdy vstoupím do sezony. Stále počítám, že to bude v Austrálii," vzkázala nově svěřenkyně kouče Jiřího Vaňka.

Dvojnásobná olympijská medailistka Hradecká si Hopmanův pohár zahraje poprvé. Pavlásek v Perthu hrál loni s Lucií Šafářovou a do finále nepostoupili. V tomto ročníku český pár čekají postupně ve skupině USA, Austrálie a Španělsko.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy