Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Mistrovství ČR a SR

Netestují nás, a jen proto tu není víc pozitivních případů, říká Zverev o Australian Open

Koronavirem se nakazilo více hráčů a nezjistilo se to jen proto, že nejsou na Australian Open testovaní, myslí si německý tenista Alexander Zverev. Pozitivní test měl ve střeedu Francouz Ugo Humbert, který musel do týdenní izolace. Všichni účastníci úvodního grandslamového turnaje roku musejí být plně očkovaní.

Alexander Zverev
zdroj: ČTK/ABACA/Dubreuil Corinne/ABACA

"Můžeme chodit ven na jídlo, můžeme dělat, co chceme, takže je normální, že se koronavirem nakazí více lidí," řekl třetí nasazený Zverev po hladké výhře nad domácím Johnem Millmanem. "Myslím, že řada hráčů ho měla už při příletu, další to mají teď. Netestují nás, kdyby ano, nejspíše by bylo více pozitivních případů," dodal olympijský vítěz z Tokia.

Tenisté si musejí denně dělat antigenní samotesty, přesnější PCR test absolvovali po příletu a poté jej podstoupí po pěti až sedmi dnech. Opatření už dřív kritizoval například Australan Bernard Tomic, který se později sám nakazil.

Čtyřiadvacetiletý Zverev dodržuje všechna opatření, aby se nákaze vyhnul. "Nikam nechodím, ani na jídlo. Pohybuju se jen mezi hotelem a kurty, vlastně jsem si vytvořil svoji bublinu. Nechci riskovat, naopak dělám všechno pro co nejlepší výsledek," prohlásil vítěz 19 turnajů ATP, který na premiérový grandslamový titul čeká. Jeho maximem v Melbourne je předloňské semifinále, v témž roce si zahrál finále US Open.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články