Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Na EURO s Michaelem Krmenčíkem

Není to žádné faux pas, komentovala debakl Hlaváčková

New York - Tenistka Andrea Hlaváčková si věřila, že by mohla Serenu Williamsovou potrápit. Na favorizovanou Američankou však v osmifinále US Open nestačila, prohrála dvakrát 0:6, ale za trapas zápas nepovažovala.

Andrea Hlaváčková
zdroj: Getty Images autor: Matthew Stockman

"Měla jsem taktiku, jak ji porazit, dostat do těžkých situací, ale bohužel," řekla Hlaváčková deníku Sport a Radiožurnálu. Zápas skončil za 57 minut a plzeňské rodačce na jeho konci zpívali dva "kanáři". "Měla svůj den, klobouk dolů. Viděla jsem pár jejích zápasů, v kterých spoustu rankingově výše postavených hráček než já takhle smetla z kurtu. To není žádné faux pas, že se tohle stalo," doplnila.

Slova Hlaváčkové dokládá třeba výsledek finále olympijského turnaje v Londýně. Serena Williamsová v něm deklasovala Rusku Marii Šarapovovou 6:0 a 6:1. Stejně drtivě porazila Američanka Lucii Šafářovou ve finále turnaje v Charlestonu.

Bezchybný den

Serena Williamsová dominovala od prvního returnu, který poslala tvrdě na polovinu Hlaváčkové. Trojnásobná vítězka US Open celkem nastřílela 31 vítězných úderů. "Měla absolutně bezchybný den. Všechno jí sedlo. Klobouk dolů. Myslíš si, že máš šanci? Nemáš. A zase a zase. Takhle si se mnou hrála," řekla Hlaváčková.

Na kurtu českou tenistku nedeprimovalo, že ji soupeřka doslova ničí. Snažila se zůstat pozitivní a bojovala o každý game. "Mě to psychicky neničilo. V několika hrách jsem byla blízko, ale ona vždycky zahrála brutální balón. Jako hráčku ji uznávám. Je silná, je ve formě, užívá si to. A myslím si, že ten turnaj vyhraje," řekla Hlaváčková.

Přes drtivou prohru prožila Hlaváčková ve dvouhře nejlepší grandslamový turnaj v kariéře. Poprvé postoupila do osmifinále a vylepší si 82. místo v žebříčku.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy