Následuje
HC VERVA Litvínov - Mountfield HK

Nejlépe vydělávající sportovkyní je tenistka Šarapovová

New York – Poosmé v řadě se ruská tenistka Maria Šarapovová dostala na vrchol žebříčku nejlépe vydělávajících sportovkyň světa, který sestavuje magazín Forbes. Od loňského do letošního července si pětadvacetiletá hráčka podle časopisu přišla hlavně díky reklamním smlouvám na 27,1 milionu dolarů (přes 557 milionů korun). Hegemonii tenistek v první desítce narušily vedle golfistky ještě automobilová závodnice Danica Patricková z USA na páté příčce (13) a korejská krasobruslařka Kim Ju-na (9). 

Maria Šarapovová
zdroj: AP/ČTK autor: Michel Spingler

Nedávná světová jednička, která triumfem na Roland Garros završila zisk kariérního Grand Slamu, je jednou ze sedmi tenistek v první desítce finančního žebříčku. Na druhém až čtvrtém místě figurují Číňanka Li Na (18,4), Američanka Serena Williamsová (16,3) a Dánka Caroline Wozniacká (13,7).   

Do Top Ten zařadil Forbes ještě současnou první hráčku světa Bělorusku Viktorii Azarenkovou (9,7), Srbku Anu Ivanovičovou (7,2) a Polku Agnieszku Radwaňskou (6,9). Loňská wimbledonská šampionka Petra Kvitová se do desítky, kterou uzavírá golfová jednička Yani Tseng z Tchaj-wanu s částkou 6,1 milionu dolarů, nevešla.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy