Evropská a Konferenční liga UEFA

Nejdelší tenisovou bitvu vyhrál po 11 hodinách Isner

Londýn - Nejdelší zápas tenisové historie vyhrál po třech dnech John Isner, který porazil Nicolase Mahuta 70:68 v pátém setu. Duel trval 11 hodin a pět minut a oba tenisté sehráli v rámci 1. kola Wimbledonu celkem 183 gamů. Nezapomenutelné utkání začalo na dvorcích All England Clubu již v úterý, kdy bylo po čtvrtém setu přerušeno pro tmu. Nikdo z diváků na odlehlém kurtu číslo 18 však nemohl tušit, že stejný scénář bude i po dalších sedmi hodinách hry ve středu, kdy oba tenisté odcházeli do šaten za stavu 6:4, 3:6, 6:7, 7:6 a 59:59 z pohledu Isnera.

Nekonečnou bitvu tak John Isner ukončil až dnes, když proměnil svůj celkově čtvrtý mečbol. Jeho soupeř neskrýval obrovské zklamání a ponořil hlavu do ručníku. Oběma aktérům i rozhodčímu pak předaly pamětní medaile legendy britského tenisu Tim Henman a šampionka z roku 1969 Anne Jonesová.

John Isner:

"Ten člověk je neuvěřitelný bojovník. Možná, že se ještě někdy utkáme a nebude to 70:68."

Jiří Hošek v Událostech, komentářích

Oba tenisté si po zápase vysekli poklony a vyfotili se před výsledkovou tabulí, která na rozdíl od středy už počítala gamy i přes padesát. "Bylo to hodně dlouhé, ale já myslím, že jsme si to užili. Je to obrovská pocta hrát největší zápas v nejlepším tenisovém prostředí. John podával neuvěřitelně, zasloužil si to," řekl Mahut.

Skvělé podání však po celé tři dny předváděli oba a suverénně překonali dosavadní rekord 78 es Iva Karloviče. Nakonec jich Isner nasbíral 112, jeho soupeř o devět méně.

Nejdelší tenisové zápasy v historii

11:05 hod., John Isner (USA) - Nicolas Mahut (Fr.) 6:4, 3:6, 6:7 (7:9), 7:6 (7:3), 70:68, 1. kolo Wimbledonu 2010,

6:33, Fabrice Santoro - Arnaud Clément (oba Fr.) 6:4, 6:3, 6:7 (5:7), 3:6, 16:14, 1. kolo French Open 2004,

6:22, John McEnroe (USA) - Mats Wilander (Švéd.) 9:7, 6:2, 15:17, 3:6, 8:6, čtvrtfinále Davisova poháru 1982.