Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Nečekaní šampioni. V Indian Wells zvítězili Badosaová a Norrie

Životní úspěchy si na turnaji v Indian Wells připsali Paula Badosaová a Cameron Noriie. Třiadvacetiletá Španělka ve finále porazila Viktorii Azarenkovou 7:6, 2:6 a 7:6. Norrie zdolal Nikoloze Basilašviliho 3:6, 6:4, 6:1.

Paula Badosaová
zdroj: ČTK/ZUMA autor: Charles Baus

Badosaová je první španělskou vítězkou prestižního turnaje v Kalifornii. Dvaatřicetiletá Azarenková ho naopak mohla vyhrát už potřetí, což by se jí povedlo jako první tenistce. Ale více než tříhodinovou bitvu bývalá světová jednička k výhře nedotáhla. Chyběly jí dva míčky.

"Pamatuji si, když mi bylo čtrnáct patnáct, jak jsem tě sledovala. A říkala jsem svému kouči: 'Jednoho dne, doufám, budu moci hrát jako ona'," řekla dojatá Badosaová, která ve čtvrtém kole porazila pátou hráčku světa Barboru Krejčíkovou.

Navíc má naději, že se dostane na Turnaj mistryň. Aktuálně jí patří osmá příčka. Krejčíková a Karolína Plíšková již patří mezi čtveřici kvalifikovaných hráček. "První věc, kterou jsem se za poslední týden naučila, je, že nic není nemožné. Když bojujete, tvrdě pracujete a sníte, tak můžete dosáhnout čehokoli," dodala Badosaová.

Je nám líto, video expirovalo.
Španělka Badosaová slaví v Indian Wells životní triumf

Už před finálovým duelem mužů bylo jasné, že turnaj v Indian Wells bude mít poprvé od roku 2010 vítěze mimo nejlepší pětadvacítku žebříčku. Norrie byl těsně za ní, v dnešním novém pořadí vyletěl o 11 míst a je patnáctým tenistou světa. Využil absence několika hvězd i brzkého vyřazení favoritů.

"Byl to takový malý zázrak, že všichni nejlepší kluci prohráli. Když jsem se podíval na čtyři semifinalisty, říkal jsem si, že je to skvělá příležitost," uvedl Brit. Finále hrál posedmé v kariéře, dosud uspěl jen jednou letos v červenci v Los Cabos. Po životním úspěchu má nyní šanci kvalifikovat se na Turnaj mistrů v Turíně, v pořadí sezony je desátý.

Tenisový turnaj mužů a žen v Indian Wells (tvrdý povrch):

Muži:

Dvouhra - finále: Norrie (21-Brit.) - Basilašvili (29-Gruz.) 3:6, 6:4, 6:1.

Ženy:

Dvouhra - finále: Badosaová (21-Šp.) - Azarenková (27-Běl.) 7:6 (7:5), 2:6, 7:6 (7:2).

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy