Následuje
Čtyřka sport

Navrátilová bude "superkoučem" Radwaňské

Varšava - Martina Navrátilová se vrhla na trenérskou dráhu. Osmnáctinásobná grandslamová šampionka bude pomáhat šesté hráčce světového žebříčku Polce Agnieszce Radwaňské, v jejímž týmu bude plnit roli v poslední době populárního superkouče. "Už se nemůžu dočkat, až začnu novou fázi mé kariéry. V noci jsem nemohla spát a přemýšlela, jak se dostanu zpátky do režimu zápasů," prozradila Navrátilová.

Martina Navrátilová
zdroj: EPA autor: Kerim Okten

Navrátilová se v nedávné minulosti netajila, že by ji trenérská role lákala. Nyní rozšíří řady superkoučů, jako je mají Novak Djokovič (Borise Beckera), Roger Federer (Stefana Edberga), Andy Murray (Amélii Mauresmovou a předtím Ivana Lendla), Marin Čilič (Gorana Ivaniševiče) či Kei Nišikori (Michaela Changa).

I Radwaňská by s pomocí české rodačky ráda dosáhla na grandslamu až na vrchol. "Má pomoci v realizaci hlavních cílů: vybojovat grandslamový titul, medaili na olympiádě v Riu 2016 a uspět na Masters na konci příštího roku," řekl hlavní trenér Radwaňské Tomasz Wiktorowski. Největším úspěchem Radwaňské je finále Wimbledonu 2012. V pořadí WTA už byla druhá právě v létě před dvěma lety.

Navrátilová bude superkoučka Radwaňské

Navrátilová by polské tenistce měla pomáhat coby konzultantka 12 až 15 týdnů ročně, právě na nejdůležitějších turnajích sezony. Poprvé mají začít trénovat po Vánocích v Miami. "Pocházíme z podobné části světa, takže bychom si měly rozumět v tenise i v životě a to přenést do úspěšného vztahu," řekla jedna z nejlepších tenistek všech dob, která byla světovou jedničkou 332 týdnů.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy