Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Polsko - Slovensko

Navrátil vsadil při nominaci do Chile na klasický deblový pár

Prostějov - Kapitán českých tenistů Jaroslav Navrátil nominoval k utkání Davisova poháru v Chile deblistu Františka Čermáka, a to vedle očekávané trojice Tomáš Berdych, Jan Hájek a Lukáš Dlouhý. Navrátil vsadil při absenci zraněného Radka Štěpánka při skladbě týmu na dva hráče pro dvouhru a klasický deblový pár Dlouhý-Čermák. Do Chile odletí čeští tenisté v sobotu 3. července. Zápas se hraje na antuce v Coquimbu od 9. do 11. července.

"Neměl jsem jednoduchou volbu. Absence Štěpánka znamená pro náš tým velké oslabení," prohlásil Navrátil, který se o Štěpánkově absenci dozvěděl na dovolené. "Soupeř však ztratil svou jedničku Fernanda Gonzaleze. Zůstáváme favoritem," uvedl Navrátil, který sáhl po klasických deblistech poprvé během působení ve funkci.

Prakticky však Navrátil neměl na výběr. Další uchazeč o dvouhru Lukáš Rosol je na žebříčku ATP až na 176. místě a nemá zkušenosti s Davis Cupem a jen malé s turnaji ATP. V Chile by podle kapitána plnil pouze roli sparingpartnera při tréninku. V případě nouze by Navrátil nasadil do dvouhry Dlouhého.

Je nám líto, video expirovalo.
Navrátil oznámil nominaci

Berdych do deblu s Čermákem?

Navrátil nechává navzdory ohlášené nominaci otevřené složení deblové dvojice podle situace po pátečních dvouhrách. Nevylučuje za případného stavu 1:1 nasazení české jedničky Berdycha i do deblu s Čermákem. "S Dlouhým se zatím Berdych nikdy neprosadil a moc jim to spolu nejde," vysvětlil kouč.

Kapitán zároveň očekává bod od Jana Hájka, který potvrdil, že je výborným antukářem a vyhrál challenger v Prostějově: "Hájek už odehrál i nějaké zápasy v Davisově poháru, tak by jej už neměla svazovat nervozita."

V současnosti si Dlouhý vede zdatně s Indem Leandrem Paesem, s kterým postoupil do finále Roland Garros a nyní jsou ve 2. kole Wimbledonu. "Bylo by příjemné, kdybych byl součástí týmu i na dvorci. Nyní se ale soustředíme na Wimbledon, kde bychom s Paesem chtěli zopakovat alespoň postup do semifinále," řekl v telefonickém rozhovoru Dlouhý. V případě dobrých výsledků ve Wimbledonu hrozí, že nestihne sobotní odlet výpravy do Chile a bude muset dorazit samostatně.

Ve Wimbledonu již chilští tenisté skončili a mohou se zaměřit na přípravu na antuce. Navrátil považuje přechod z travnatých kurtů na antuku za komplikaci, kterou by ale měla eliminovat pětidenní příprava v Chile.

Jan Hájek
zdroj: ČTK/AP
Zdroj
ČTK, ČT24

Hlavní zprávy