Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Evropský pohár žokejů 2020

Nadalovo prokletí trvá. Turnaj mistrů opět nevyhraje, odstoupil kvůli zranění

V tenise dokázal prakticky všechno, co mohl. Jeden triumf ale Rafaelu Nadalovi uniká, a to titul z Turnaje mistrů. Španělský tenista se ho nedočká ani letos, po prohře s Belgičanem Davidem Goffinem totiž musí odstoupit kvůli problémům s kolenem. V Londýně ho nahradí krajan Pablo Carreňo.

Rafael Nadal se loučí s Turnajem mistrů
zdroj: Reuters autor: HANNAH MCKAY

Vítěz letošního Roland Garros a US Open měl potíže s kolenem i před dvěma týdny, kdy se kvůli nim odhlásil z posledního turnaje Masters v Paříži. "Moc jsem se snažil. Udělal jsem, co jsem musel, abych byl připraven hrát. Ale vážně nejsem. Hodně jsem na kurtu bojoval, zvlášť když jsem tušil, že to je asi poslední zápas sezony," řekl Nadal.

Už během třísetového duelu s šestadvacetiletým Belgičanem, který trval více než dvě a půl hodiny a Nadal v něm odvrátil čtyři mečboly, mu bylo jasné, že dál to nepůjde. Po většinu třetího setu na kurtu viditelně kulhal. "To nebylo o rozhodnutí. To bylo o bolesti. Nedokážu dostatečně zabrat, abych mohl hrát. Snažil jsem se, ale upřímně řečeno to byl tak trochu zázrak, že bylo skóre tak těsné," dodal k prohře 6:7, 7:6, 4:6.

"Dneska jsem si to na kurtu vůbec neužil, takhle hrát není žádná zábava. Mám ale za sebou nezapomenutelnou sezonu," konstatoval Nadal, kterého problémy s koleny pronásledují v posledních letech opakovaně. Na Turnaj mistrů se kvalifikoval potřinácté v řadě, v pěti sezonách v minulosti ale ze zdravotních důvodů do hry nakonec ani nezasáhl.

Nadal na závěrečném turnaji pro nejlepších osm hráčů sezony ještě nikdy netriumfoval. Levou rukou hrající rodák z Mallorky postoupil dvakrát do finále, ale ani v jednom neuspěl. Bez ohledu na londýnské výsledky má už nicméně jistotu, že počtvrté v kariéře zakončí rok v čele žebříčku.

Je nám líto, video expirovalo.
Nadal nevyhraje ani letošní Turnaj mistrů
Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy