Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
STRABAG Cup 2020 Zadov

Nadal: Návrat na kurt neuspěchám. Proti Čechům asi nenastoupí

Madrid - Španělský tenista Rafael Nadal nechce uspěchat návrat na kurty. Třetí hráč světa léčí od Wimbledonu zraněné levé koleno, stále v něm občas cítí bolest, a dokud problém neustoupí, hrát nebude. Neví proto, zda stihne finále Davisova poháru proti českým tenistům, které se uskuteční 16. až 18. listopadu v Praze. "Pokud by všechno šlo dobře, já mohl hrát a kapitán by si myslel, že do týmu patřím, tak tam budu. Ale pokud ne, budu kluky podporovat na dálku," řekl v rozhovoru agentuře Reuters Nadal, který v Davis Cupu prohrál jen jeden z 21 zápasů,.

Rafael Nadal
zdroj: AP autor: Charles Krupa

Šestadvacetiletý tenista nehraje od nečekané porážky s Lukášem Rosolem ve druhém kole červnového Wimbledonu. S koleny má bývalá světová jednička dlouhodobé potíže. Před třemi lety kvůli nim Nadal nehrál dva měsíce a vynechal kompletní sezonu na trávě. Teď ho trápí natržený patelární vaz a zánět v levém kolenu.

"Dělám všechno, co mi říkají, a jde to víceméně dobře. Chce to však dostatek času. Během několika týdnů uvidíme, jak na tom budu, ale mojí prioritou je nic neuspěchat a být při návratu v pořádku," řekl Nadal.

Rafael Nadal: Poslední slovo jsem ještě neřekl. Chci zase patřit ke špičce, je mi teprve šestadvacet a mám toho hodně před sebou. Snad mi v tom kolena nezabrání.

Jedenáctinásobný grandslamový vítěz podstupuje intenzivní léčbu, mimo jiné za pomoci laseru. Lékař španělské tenisové federace Angel Ruiz-Cotorro začátkem září řekl, že by mohl být zpět na kurtu do měsíce. "Budu zase hrát, až mě koleno nebude bolet, a nevím, zda to bude za dva, tři, nebo čtyři týdny," uvedl Nadal.

V současnosti rehabilituje a hraje často jenom golf. "To je jediný sport, který mám od lékařů povolený a kolenu nevadí," napsal na Facebooku.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy