Následuje
Český Ironman na Sahaře

Nadal jedenáctým titulem z Monte Carla vytvořil nový rekord

Rafael Nadal a Monte Carlo. Spojení, které stále dokonale funguje. Španělský fenomén v domovině mnoha tenistů pojedenácté vyhrál antukový turnaj série Masters. Ve finále porazil Japonce Keie Nišikoriho 6:3, 6:2 a uhájil první místo ve světovém žebříčku.

Rafael Nadal
zdroj: Reuters

Jednatřicetiletý Nadal si připsal rekordní 31. titul na turnajích Masters a stal se prvním mužem v takzvané Open éře, jenž vyhrál stejný turnaj jedenáctkrát. Bravurní antukář hrál v Monte Carlu dvanácté finále a neuspěl jen před pěti lety, kdy podlehl Srbovi Novaku Djokovičovi. Po osmi výhrách v řadě v letech 2005 až 2012 a třech letech bez titulu Nadal triumfoval potřetí za sebou.

Nišikori, který se letos vrátil na kurty po pětiměsíční pauze zaviněné zraněním zápěstí, hrál oproti tomu v Monte Carlu finále poprvé a usiloval o první titul na turnaji Masters. Přemožitel Tomáše Berdycha z úvodního kola sice ve třetím gamu získal jako první v zápase brejk a vedl 2:1, ale následující čtyři gamy vyhrál Nadal a otěže zápasu už nepustil. Na antuce vyhrál už 36 setů v řadě.

Čtyřhru ovládli američtí bratři Bob a Mike Bryanové, kteří ve finále porazili 7:6, 6:3 Rakušana Olivera Maracha s Chorvatem Mate Pavičem. Slavná dvojčata týden před čtyřicetinami získala šestý titul v Monte Carlu, 38. titul na turnajích Masters a 116. společný titul v kariéře.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy