Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Dakar 2013

Na ten zápas budu ještě hodně dlouho vzpomínat, řekla po výhře Plíšková

Singapur – Vše naznačovalo, že při premiérovém duelu na Turnaji mistryň si připíše snadnou výhru. Karolína Plíšková ale nakonec proti Španělce Garbiňe Muguruzaové musela odvracet mečbol a zvítězila až po třísetové bitvě. Česká tenistka po zápase, který se v singapurském času protáhl až do úterý, přiznala, že na střetnutí bude ještě dlouho vzpomínat a kvůli pozdnímu konci možná bude spát až do středy.

Slavící Karolína Plíšková
zdroj: REUTERS autor: Edgar Su

Čtyřiadvacetiletá Plíšková při svém debutu mezi elitní osmičkou sezony odvrátila mečbol a letošní vítězku Roland Garros porazila po velkém boji 6:2, 6:7 a 7:5. "Teď mám samozřejmě dobrou náladu, ale jeden míček mohl být jinak a byla bych smutná," řekla Plíšková, která odvrátila mečbol za stavu 2:5 ve třetím setu a pak získal pět her v řadě.

Dlouhou bitvu s mnoha zvraty a šťastným koncem si bude pamatovat. "Asi budu hodně dlouho vzpomínat. Na jakémkoliv turnaji by to bylo vzácné, ale při premiéře na Turnaji mistryň je to ještě vzácnější," řekla.

Zápas měla přitom výborně rozjetý. "Set a půl jsem byla lepší," konstatovala Plíšková, která vedla 6:2 a 3:1 a ještě 3:0 v tie-breaku. "V tom jsem nedala první servis, což je velká chyba. Jinak si nemůžu nic vyčítat," uvedla.

Je nám líto, video expirovalo.
Plíšková po dramatu udolala Muguruzaovou, uspěla i Kuzněcovová

Muguruzaová se v polovině druhé sady výrazně zlepšila a diktovala tempo výměn. "Máme podobný styl, a když se jedné z nás daří, tak se proti tomu nedá nic moc dělat. Musíte jen čekat na svoji šanci a ta přišla," řekla Plíšková.

Ve třetí sadě prohrávala 0:4 a 2:5, ale pořád neztrácela hlavu. "Podle svých slov byla v tu chvíli stejně klidná, jako když vyhrála první set. "Neměla jsem dojem, že je problém v mé hře. Ona hrála výtečně a do stavu 2:5 podávala skvěle. Bylo těžké jí prolomit servis. Nevím, jestli v koncovce znervózněla, nebo to chtěla dokončit rychle, ale začala odzadu chybovat a pomohla mi chybami," řekla česká tenistka.

Ve třetím setu Plíškové několikrát pomohlo i jestřábí oko. Lajnoví rozhodčí totiž často chybovali. Po jednom z míčů už si Španělka myslela, že má bod a vede 5:1, ale nakonec ji svěřenkyně kouče Jiřího Vaňka o servis připravila.

"Zachránilo mě. Jestřábí oko si beru podle pocitu a myslím, že jsem docela úspěšná," řekla Plíšková. Proti Muguruzaové opravdu úspěšná byla a hlavně to bylo potřeba. Přiznala, že měla chvilku určitý pocit bezmoci. "Že je všechno proti mně. Především lajnoví. Jedna udělala čtyři chyby v jednom gamu," řekla.

Vybojovaná výhra může Plíškové dodat sebevědomí do dalších dvou duelů v Bílé skupině. "Dá mi to víc i herně. Zahrála jsem si o dvě hodiny víc, než jsem mohla. Že jsem to takhle otočila, tak by mi to mohlo pomoct do dalších zápasů."

Utkání skončilo hodinu a dvacet minut po půlnoci. Mezi novináře se na tiskovou konferenci dostala až ve dvě ráno. "Už dlouho jsem takhle pozdě nehrála a tohle je asi nejpozdější tiskovka, jakou jsem kdy absolvovala," usmívala se Plíšková.

Rovnou do postele ale z haly nezamířila. Plánovala tradiční pozápasový program - masáž, jídlo a teprve potom spánek. "Jenom nevím, kdy se vzbudím. Možná až ve středu," rozesmála osazenstvo. "Měla bych mít lehký trénink, ale to se rozhodneme s týmem až odpoledne, abych se co nejlépe připravila na další zápas," uvedla.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy