Je nám líto, video expirovalo.

Na Spartu přijede téměř celá česká špička, Šafářová se pokusí o hattrick

Praha – S výjimkou Petry Kvitové se v pátém ročníku tenisového turnaje Sparta Prague Open představí celá česká špička. Hattrick zkusí zkompletovat Lucie Šafářová, poprvé uspět na svých domovských kurtech touží Klára Koukalová a v pavouku budou i další fedcupové reprezentantky Barbora Záhlavová-Strýcová a Andrea Hlaváčková, ale i Karolína Plíšková.

Lucie Šafářová s vítěznou trofejí
zdroj: ČTK autor: Kateřina Šulová

Českou účast v hlavní soutěži turnaje ITF, který se v pražské Stromovce uskuteční od 12. do 18. května s dotací sto tisíc dolarů, rozšíří díky divokým kartám trio Kristýna Plíšková a nadějná dvojice Kateřina Siniaková a Tereza Smitková.

Šafářová má zatím na Spartě stoprocentní bilanci deseti výher. "Sparta je vždycky silný turnaj a těším se, že budeme hrát v Česku, protože kromě Fed Cupu není šance se ukázat doma," řekla 26. hráčka světa.

Velkou motivaci turnaj vyhrát a mít plakát vítězky v životní velikosti v chodbě u šaten v areálu má Koukalová. Jako hráčka Sparty na místních dvorcích trénuje. "Pro mě je ten turnaj úžasný. Všechny tady znám a přijde rodina i kamarádi. Je to i výhoda, protože fanoušci podporují jen nás, což jinde nezažijeme," těšila se.

Předloni Koukalová prohrála až ve finále s Šafářovou, minulý rok vypadla hned v 1. kole. "Takže mám co napravovat a ráda bych si třeba s Luckou to finále zopakovala, to by byl ideální scénář," uvedla 31. hráčka světa. "Turnaj ale má silné obsazení, kdejaká akce okruhu WTA by to mohla závidět," řekla.

Z první stovky žebříčku WTA je přihlášeno deset hráček. Mezi nimi třeba Belgičanka Yanina Wickmayerová, bývalá světová dvanáctka. "Máme velice silnou startovní listinu, což nás těší," řekla Petra Černošková, šéfka tenisové Sparty.

V sobotu se diváci mohou těšit mezi semifinálovými zápasy na exhibici za účasti bývalé světové jedničky Švýcarky Martiny Hingisové a wimbledonské vítězky Jany Novotné. Ve smíšené čtyřhře je doplní Jiří Novák a Petr Pála.

Je nám líto, video expirovalo.
Sparta Prague Open odstartuje v pražské Stromovce
Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy