Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Buly

Na Spartě se sejdou domácí tenisové hvězdy. Hrát mají i sestry Plíškovy

Turnaj O pohár prezidenta ČTS dostává pomalu ale jistě hvězdné obsazení. Na pražské Spartě totiž přislíbily účast i světová trojka Karolína Plíšková a její sestra Kristýna. Navíc má na konci května hrát také Karolína Muchová.

Karolína Plíšková
zdroj: REUTERS autor: Aly Song

Český tenisový svaz připravil turnaje na rozehrání po zmírnění omezení opatření. Již dříve účast mezi osmičkou žen potvrdily Petra Kvitová, Barbora Strýcová, Kateřina Siniaková a Barbora Krejčíková. Mezi muži je nahlášen kompletní daviscupový tým v čele s Jiřím Veselým.

"Těší mě, že hlad tenistů po ostrých zápasech je velký, a tak se v areálu Sparty Praha představí prakticky kompletní daviscupová a fedcupová reprezentace," uvedl prezident svazu Ivo Kaderka.

"Fedcupový kapitán Petr Pála má potvrzenou účast od Kvitové, Muchové, Strýcové, Krejčíkové a Siniakové. Koncem týdne jsem jednal s manažerem sester Plíškových Michalem Hrdličkou a slíbil, že budou-li zdrávy, turnaje se také zúčastní," doplnil Kaderka.

Je nám líto, video expirovalo.
Plíšková zná soupeřky pro virtuální turnaj v Madridu

Daviscupovému kapitánovi Jaroslavu Navrátilovi již dříve potvrdili start Veselý i celý výběr z úspěšné kvalifikace na Slovensku Lukáš Rosol, Zdeněk Kolář, Vít Kopřiva a Jonáš Forejtek. Ty doplní Tomáš Macháč, Michael Vrbenský a Jiří Lehečka.

Akce začne v pondělí 25. května tréninky, čtvrtfinále je v úterý, ve středu semifinále, ve čtvrtek finále. Turnaj se uskuteční bez veřejnosti. 

"Turnaj má i charitativní podtext, výtěžek příspěvků od hráčů bude využit na mírnění následků pandemie v České republice," řekl Kaderka. Každý startující obdrží za účast 50 tisíc korun a bude na něm, kolik peněz věnuje.

Na zahajovací boje ve Stromovce navážou turnaje O trofej solidarity a naděje ČTS by Moneta vždy pro 16 hráčů a hráček. Hrát se bude i soutěž družstev.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy