Následuje
Volejbalový magazín

Na prohru Strýcové odpověděla Plíšková. Češky hrají se Španělkami 1:1

Ostrava – Jedna svůj duel zvládla, druhá ne. Střetnutí českých tenistek v úvodním kole Fed Cupu proti Španělsku hraném v Ostravě je po prvním dni vyrovnané 1:1. O bod domácích se postarala Karolína Plíšková, která porazila Laru Arruabarrenaovou 6:4 a 7:5. Odpověděla tak na porážku Barbory Strýcové. Česká dvojka podlehla světové sedmičce Gabriňe Muguruzaové 0:6, 6:3 a 1:6. 

Karolína Plíšková
zdroj: ČTK autor: Ožana Jaroslav

V neděli se od 13:00 utkají týmové jedničky Plíšková s Muruguzaovou a v druhém singlu poté Strýcová s Arruabarrenaovou. Do závěrečné čtyřhry jsou zatím nahlášeny Lucie Šafářová s Kateřinou Siniakovou proti páru Sara Sorribesová, María José Martínezová Sánchezová. Kapitán Petr Pála však může nominaci na neděli změnit.

"Máme více variant, musím nad tím zapřemýšlet. Je to 1:1, může být rozhodující čtyřhra. Zeptám se holek, jak jsou na tom, a pokusíme se společně udělat to nejlepší možné rozhodnutí na zítra," řekl České televizi Pála.

Vítěz ostravského utkání narazí v dubnovém semifinále na lepšího z dvojice USA a Německo.

Strýcová před rokem porazila Muguruzaovou na Australian Open 6:3 a 6:2, tentokrát se ale na dvorci více než set hledala. Vyprodaná ostravská hala jako by ji svazovala, ve výměnách se jen bránila a prakticky nechybující soupeřka jí za půlhodinu nadělila nepopulárního "kanára".

Třicetiletá rodačka z Plzně se chytla až na startu druhé sady. Za stavu 3:2 poprvé uhrála brejk, ihned o něj sice přišla, ale vzápětí sebrala Muguruzaové servis znovu a poslala utkání do rozhodujícího setu. V něm česká dvojka nevyužila ve třetím gamu dva brejkboly, vzápětí si prohrála svoje podání a to rozhodlo. Ve čtvrtém vzájemném duelu utrpěla třetí porážku.

"Do stavu 1:4 ve třetím setu jsem měla strašně moc šancí na její servis a prostě jsem tam nezahrála něco navíc. Za toho stavu 1:4 mě to trochu zlomilo v hlavě," řekla Strýcová České televizi.

Ve čtvrtém vzájemném duelu utrpěla třetí porážku. "Dneska jsem byla šílená a trapná na servisu. První servis byl nejtragičtější, co mohlo být. To hrálo velkou roli, byla jsem pořád pod tlakem a moje servisové gamy mě stály strašně sil," dodala Strýcová.

Plíšková měla proti 70. hráčce světového žebříčku Arruabarrenaové dlouho jasně navrch. V třetím gamu sebrala soupeřce servis a úvodní sadu s přehledem dopodávala k vítězství.

Podobný průběh zpočátku měla i druhá sada. Domácí favoritka hned v první hře získala brejk a zdálo se, že zápas spěje k rychlému konci. Jenže za stavu 4:3 nabídla česká jednička Španělce první brejkbol, na který udělala dvojchybu, a Arruabarrenaová po šňůře tří gamů vedla 5:4. Plíšková poté dokonce musela odvracet setbol, ale těžkou situaci zvládla a po třech hrách za sebou závěr druhého dějství otočila.

"Celý zápas byl trochu o mých chybách. Jestli jsem to zabila, nebo jestli jsem udělala chybu. Těch chyb bylo v druhém setu zbytečně moc. Jsem ráda, že jsem to nějak došťouchala," uvedla Plíšková.

České tenistky obhajují ve Fed Cupu celkové vítězství. Vloni porazily ve finále Francii, završily vítězný hattrick a oslavily pátý triumf za uplynulých šest let. Španělský tým v předchozích dvou vzájemných zápasech porazily.

ČR - Španělsko 1:1 po prvním dnu:

Strýcová - Muguruzaová 0:6, 6:3, 1:6, Plíšková - Arruabarrenaovou 6:4, 7:5.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy