Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Globální lakrosová vesnice

Na Němky v plné síle. Pála zařadil do nominace Plíškovou, Kvitovou i Strýcovou

Žádné šetření opor. České tenistky půjdou do semifinálového duelu Fed Cupu proti Německu v plné síle. V nominaci kapitána Petra Pály je jak Karolína Plíšková, tak i Petra Kvitová a Barbora Strýcová. Čtvrtou členku pro utkání, které se uskuteční ve Stuttgartu na antuce v Porsche Areně 21. a 22. dubna, doplní po dohodě s hráčkami později.

Karolína Plíšková během tréninku na Fed Cup
zdroj: ČTK autor: Vondrouš Roman

I německé tenistky nastoupí v nejsilnějším složení s Julií Görgesovou a bývalou světovou jedničkou Angelique Kerberovou. Kapitán Jens Gerlach do týmu nominoval ještě Tatjanu Mariaovou a deblistku Annu-Lenu Grönefeldovou.

Pálovi start českých hvězd udělal radost. "Jedeme v silné sestavě a hrajeme o hodně, o finále doma," řekl Pála. Tenistky totiž mají v případě postupu do finále jisté, že by v listopadu proti Francii či USA hrály o titul před českými fanoušky.

Čtvrtou hráčku může Pála nominovat teoreticky až hodinu před losem pořadí zápasů. Vybírat asi bude ze čtveřice Kateřina Siniaková, Markéta Vondroušová, Kristýna Plíšková a Barbora Krejčíková. "U čtvrté čekám na info ohledně zdravotního stavu a programu dalších holek. Uvidíme, jak zapadne," řekl kapitán.

Světová šestka Karolína Plíšková byla v nominaci i na utkání prvního kola, ale kvůli nemoci nakonec nemohla hrát. "To bylo smolný a teď se ráda na kurtu objevím," řekla Plíšková a doplnila: "I Německo bude v plné sestavě, takže to budou kvalitní zápasy, které se na turnajích ani nedají zahrát. Hlavně ať vyhrajeme."

Pála měl na pražské Spartě možnost sledovat Karolínu Plíškovou, Kvitovou i Strýcovou, jak si v tréninku zvykají na antuku. "Rozhodnou maličkosti, snažím se být v kontaktu s týmem, protože nás čeká silný soupeř," uvedl Pála.

Je nám líto, video expirovalo.
Ve fedcupové nominaci jsou Plíšková, Kvitová i Strýcová

Dlouho čekal, zda bude v pořádku i Lucie Šafářová. Její zdravotní stav ale není ideální. "Lucka dělá kondici, ale není to ještě ona, takže její start nepřichází v úvahu. I to byl jeden z aspektů, proč jsou v nominaci zatím tři," řekl Pála.

Gerlach očekává vyrovnaný duel

Devětadvacetiletá Görgesová, světová jedenáctka, bude německou jedničkou. Dvojnásobná grandslamová šampionka Kerberová figuruje ve světovém pořadí hned za ní. Ani jedna z nich nebyla pro úvodní kolo k dispozici, rozhodující postupový bod proti Bělorusku vybojovaly Mariaová s Grönefeldovou ve čtyřhře.

Gerlach očekává ve Stuttgartu velice vyrovnaný duel. "Tým Petra Pály získal v posledních sedmi letech pětkrát titul. Česko je jedním z nejtěžších soupeřů, na které můžete ve Fed Cupu narazit," ocenil kapitán sílu českých tenistek. "Přesto jsem přesvědčen, že máme takovou kvalitu, abychom se do finále dostali," dodal.

Tenistky vyhrály sedm z osmi zápasů s Německem. To uspělo jen v roce 1987, kdy mělo Steffi Grafovou. Ve Stuttgartu se oba týmy utkaly v únoru 2012 a ve čtvrtfinále na tvrdém povrchu Češky vyhrály. Posledním vzájemným duelem bylo před čtyřmi lety finále v Praze, kde svěřenkyně Petra Pály zvítězily 3:1 a začaly tím cestu za hattrickem.

"Doufám, že to v hlavě mít budou, ale zápasy s nimi jsou vždy těžké. Všechny Němky jsou navíc ve výborné formě. Julia hraje výborně a Kerberová se blíží k předloňské formě. Sám jsem zvědavý na dobré zápasy," řekl Pála.

Utkání se bude hrát na antuce v hale, kterou tenistky znají z turnaje, který se po Fed Cupu ve Stuttgartu koná a Kerberová ho dvakrát vyhrála. "Byla to jejich jasná volba, ale proti nám je těžké zvolit povrch. Rychlý dát nemohli a tohle je teoreticky nejhorší, ale naše holky umí na antuce hrát všechny," řekl český kapitán.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy